Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrencilerin tatil adresi gençlik merkezleri

Yarıyıl tatiline giren öğrenciler, eğlenme, dinlenme aktivitelerinin adresi olarak Büyükşehir Belediyesi'nin çocuk ve gençlik merkezlerini seçti

Giriş Tarihi: 2.2.2016
Öğrencilerin tatil adresi gençlik merkezleri
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kent genelinde bulunan 8 aile yaşam merkezi bünyesindeki çocuk kulübü ve gençlik merkezleri; eğitime katkılarının yanı sıra eğlencenin merkezi, velilerin de buluşma yeri olarak yarıyıl tatilinde dolup taşıyor. Yarıyıl tatilinde de üyelerini çeşit çeşit etkinlikle ağırlayan merkezler, pek çok branşta, çocukların ve gençlerin yeteneklerini geliştirmesine, ücretsiz kurslarla da eğitim hayatlarına başarılı bir şekilde devam etmelerine katkı sağlıyor.

YARIYILDA DERSLERİNE TAKVİYE

Okullarla birlikte yürütülen işbirliği çerçevesinde, çocuk kulüpleri ve gençlik merkezleri, "etüt merkezi" gibi hizmet veriyor. Dar gelirli ve dershaneye gitme imkanı olmayan öğrencilere yönelik ücretsiz takviye kursları düzenleniyor. Merkezlerde ayrıca yarıyıl tatilinde verilen hızlandırılmış kurslarla da pek çok öğrenci, eksikliklerini tamamlıyor. Eğitim, sanat ve spor gibi pek çok konuda 14-24 yaş arası gençler için ücretsiz kursların düzenlendiği merkezlerde, 3-7 yaş arası minikler için de okul öncesi etkinlikler düzenleniyor. Merkezlerde, ana sınıfı, Türkçe, tarih, sosyal bilgiler, matematik, fen bilgisi, İngilizce, Arapça, Osmanlıca, satranç, el sanatları, bilgisayar, resim, ilk yardım, müzik, tiyatro - drama olmak üzere pek çok konuda kurs, etüt ve ders veriliyor. Haftanın 7 günü faaliyet gösteren merkezlerin her birinden, binlerce çocuk ve genç yararlanıyor. Boş vakitlerini değerlendiren, oyun salonlarında gönüllerince eğlenen çocuk ve gençler, spor aktivitelerinden yararlanıyor ve çeşitli alanlarda açılmış eğitim amaçlı kurslara katılıyor, ders çalışıyor. Resim yapan, şarkılar söyleyen, tiyatro ve halkoyunlarıyla ilgilenen çocuk ve gençler, ayrıca sağlık, psiko-sosyal destek, rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinden de yararlanabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrencilerin tatil adresi gençlik merkezleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN