Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankaragücü'ne 1 yılda 3,5 milyon

Gökçek, A.Gücü'ne yardım yapılmıyor eleştirilerine sert çıktı: Sadece belediye bütçesinden 3,5 milyon TL aktarıldı. Bunlar art niyetli...

Giriş Tarihi: 3.2.2016
Ankaragücü'ne 1 yılda 3,5 milyon
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Ankaragücü'ne yardım etmiyor" türündeki eleştirilere tepki göstererek kendisinin girişimleri ve uğraşısıyla son 2 yılda Ankaragücü için yapılan yardım ve ödemelerin 22 milyon lirayı bulduğunu bildirdi. Gökçek, "Tüm bu gerçeklere rağmen 'Ankaragücü'ne yardım yapılmıyor' türündeki yaygaralar art niyetlidir" dedi. Başkan Gökçek yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu 1994 yılından bu yana bir Ankara takımının şampiyon olması için her türlü girişimde bulunduğunu, bu doğrultuda, o dönem Süper Lig'de iyi bir yerde olan Ankaraspor'u ve birçok şeyi feda ederek Ankaragücü'ne geldiklerini ancak tüm taraftarların ve kamuoyunun önünde o dönemin başkanı Cemal Aydın'la yaptıkları anlaşmaya karşın Ankaragücü'nden mahkeme kararıyla koparıldıklarını hatırlattı. Ankaragücü'nden mahkeme kararıyla koparılmalarına karşın Ankaragücü'nün ayakta kalması için çeşitli girişimlerde bulunduğunu belirten Başkan Gökçek, Ankaragücü'ne sahip çıkılmadığı ve destek verilmediği yönünde son günlerde artan eleştirilere sert tepki gösterdi.

22 MİLYONU ESKİ YÖNETİM ÜSTLENDİ
"Ankaragücü Spor Kulübü'ne özellikle belediyenin sahip çıkmadığı" yolunda ısrarlı şekilde haberler çıktığına dikkat çeken Başkan Gökçek, "Sadece 2015 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi bütçesinden Büyükşehir Belediyesi Meclisi kararıyla Ankaragücü'ne 3,5 trilyon (milyon) lira aktarılmıştır" dedi. Bunun yanında kendi başkanlığında düzenlenen toplantıda Ankaragücü'ne gönül veren Ankaralılardan 6 milyon TL destek sözü alındığını, bunun da büyük bir kısmının Ankaragücü'ne ödendiğini anlatan Başkan Melih Gökçek, "Yine Ankaragücü'nün vergi borçlarından 22 trilyon (milyon) lirası, takımı o dönem yöneten Yönetim Kurulu tarafından üstlenilmiş ve şu ana kadar da 7.7 trilyon (milyon) lirasının ödemesi gerçekleştirilmiştir. Kalan miktarı da taksitler şeklinde ödeniyor" diye konuştu. Gökçek, ayrıca eski Yönetim Kurulu üyesi olan bir arkadaşı tarafından da son 2 yıl içinde takıma 5 milyon civarında yardımda bulunulduğunu vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankaragücü'ne 1 yılda 3,5 milyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN