Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayırbucak konvoyu dualarla uğurlandı

AK Parti İl Başkanlığı'nca "Bugün Yardım Zamanı" adıyla düzenlenen kampanya kapsamında toplanan yardımların ikinci bölümü yola çıktı. 23 TIR dolusu yardım Bayırbucak'a ulaştırılacak

Giriş Tarihi: 8.2.2016
Bayırbucak konvoyu dualarla uğurlandı
Bayırbucak Türkmenleri için AK Parti Ankara İl Başkanlığı'nın öncülğünde hayırseverlerin, belediyelerin ve sivil toplum kuruluşlarının destekleri ile organize edilen yardım kampanyasının insani yardım TIR'ları, Atatürk Kültür Merkezi'nden yola çıktı. 23 TIR'dan oluşan yardım konvoyunun dualarla uğurlandığı törene AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK Parti Ankara milletvekilleri, 21 ilçe belediye başkanı ile 25 ilçe başkanı katıldı.

İLKİ 19 OCAK'TA GİTMİŞTİ
Rusya'nın desteğiyle Suriye'deki rejim güçlerinin, Türkmenlere saldırdığını, bu yüzden binlerce Türkmen'in de Türkiye'ye sığındığını kaydeden AK Parti Ankara İl Başkanı Yamalı, hükümetin ve devletin bu konuda elinden gelen her şeyi yaptığını belirterek, "Bu malzemelere hayırsever halkımız, belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız yardım etti. Yardımların ilk bölümünü 19 Ocak'ta gönderdik, bugün de ikinci bölümünü gönderiyoruz" diye konuştu. "Bugün Yardım Zamanı" adıyla gerçekleştirilen kampanyada gıda malzemeleri, kıyafetler ve bebekler için mama toplandı.

'ENSAR OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ'
Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Yaklaşık 30-40 TIR daha göndererek, Ankara grubu olarak, aşağı yukarı 60-70 TIR'la bu kampanyayla kardeşlerimize yardımcı olacağız" diye konuştu. Millet olarak zor bir dönemden geçildiğini kaydeden AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler de "Adamlık zor dönemde belli olur. Millet olarak adamlığımızı ispat ettik. Bugüne kadar nasıl dik durduysak bundan sonra da zorluklar karşısında dimdik durarak mazlumun yanında olmaya, mazlumun hamisi olmaya, ensar olmaya devam edeceğiz" dedi. Kampanyaya Mamak 7, Keçiören Belediyesi ise 2 TIR'la destek verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayırbucak konvoyu dualarla uğurlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN