Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tezcan bu kez avukatı fişledi

Çankaya Belediyesi'nde işe gitmeden maaş alan, Büyükşehir'in projelerine çamur atmayı meslek edinen Mimarlar Odası Başkanı Karakuş, bu kez hakkında suç duyurusunda bulunan avukatı fişledi

Tezcan bu kez avukatı fişledi
Ankara'da hayata geçirilecek her projeyi dava etmeyi kendisine vazife bilen Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, işe gitmeden maaş aldığı iddialarının aydınlatılması için kendisi hakkında suç duyurusunda bulunan Avukat Berrin Yeşilyurt'u baroya şikâyet etti. Karakuş en son uluslararası ödül alan Ankara Bulvarı ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni Avrupa'ya şikâyet etmişti. Külliye'deki iftar masasının 240 bin TL olduğu iftirasını atarak eleştiri oklarını üzerine çeken Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Candan'ın, memur olarak görev yaptığı Çankaya Belediyesi'ndeki işine hiç gitmeden maaş aldığı SABAH Ankara tarafından gündeme getirilmişti. Olayın kamuoyunu oldukça meşgul etmesinin ardından Ankara Barosu üyesi avukat Berrin Yeşilyurt, konunun araştırılması için Ankara Adliyesi'ne giderek Tezcan Karakuş Candan hakkında suç duyurusunda bulundu.

TAHAMMÜL EDEMEDİ

Avukat Berrin Yeşilyurt'un kullandığı bu demokratik hakka tahammül edemeyen Mimarlar Odası Başkanı Candan, avukatı aracılığı ile Yeşilyurt'u Ankara Barosu'na şikayet etti. Berrin Yeşilyurt'un meslek kurallarını çiğnediğini ileri süren Tezcan Karakuş Candan, Ankara Barosu'ndan Yeşilyurt'a ceza vermesini istedi. Candan'ın şikâyetini işleme alan Ankara Barosu, Yeşilyurt'tan savunma istedi. Karakuş en son uluslararası ödül alan Ankara Bulvarı ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni Avrupa'ya şikayet etmişti.

'TEK AMACI POPÜLARİTE KAZANMAK'
Yaşananların ardından SABAH Ankara'ya konuşan Avukat Yeşilyurt, "Ben duyarlı bir vatandaş olarak bu suç duyurusunu yaptım. Basına yansıyan haberlerden ötürü bunun kamuoyu adına araştırılması için ihbarda bulundum. Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Bey'in de bu konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduğunu da bilmekteyim. Bahse konu ihbar dilekçem işlem görmüş ve takipsizlik kararı ile neticelenmiştir. Şahsımı şikayet eden meslektaşım bu konuda dilekçenin işleme alınmadığını beyan etmiştir. Hâlbuki takipsizlik kararı mevcut olup bunu da savunma dilekçemde ibraz edeceğim. Tezcan Karakuş Candan popülaritesini yitirdiğinden gündemde kalabilmek adına şahsımı şikâyet etmeyi yol seçmiştir. Ayrıca bu şikâyetin yapılacağını da ilgili savcıya ifade verdiğimde sözlü olarak da öğrenmiştim. Ben vatandaşlık hakkımı kullandım meslek hukukuna aykırı bir eylemim mevcut değildir. Kaldı ki gerek şikâyet ifade tutanağında gerekse de savcılık kayıtlarında Berrin Yeşilyurt olarak şikayetim alınmıştır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tezcan bu kez avukatı fişledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN