Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arda'nın iyileşmesi için 400 bin lira lazım

Kas hastalığı teşhisi konulan Arda'nın tedavisi için 400 bin TL'ye ihtiyaç duyuluyor. İşçi maaşıyla geçinen aile yardım bekliyor

Giriş Tarihi: 10.2.2016
Arda'nın iyileşmesi için 400 bin lira lazım
Polatlı'da Sakarya İlkokulu 4. sınıf öğrencisi olan ve kas hastalığı nedeniyle kök hücre nakli tedavisi gören 11 yaşındaki Arda Duhan Şentürk, sağlığına kavuşup okuluna dönmek ve arkadaşlarına kavuşmak için can atıyor. Gaziantep'te yapılan kök hücre nakli tedavisinin masraflarını devlet karşılamadığı için de belediye işçisi babası Serkan Şentürk maddi olarak zor günler yaşıyor. Arda Duhan Şentürk'e henüz 2 yaşındayken önce Hacettepe Hastanesi'nde, ardından Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapılan tedavide kas hastası teşhisi konuldu. 9 yıldır sürekli olarak Ankara'da tedavi gören Arda'nın sağlık durumu giderek kötüye gitmesi sonucu doktorlar Duchenne (DMD) adı verilen Kas Hastalığı teşhisi konulan küçük Arda'ya kök hücre nakli yapılmasına karar verdi. 2015 yılı temmuz ayında Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Dr. Alper Dai başkanlığında sağlık heyetinin kontrolünde Arda'ya kök hücre nakline başlandı. Her kök hücre naklinin Şentürk ailesine 10 bin liraya mal olduğu belirtildi.

"ÇARESİZ KALDIK"
Arda'nın babası Serkan Şentürk ise oğlunun tedavisi için yıllardır uğraş verdiklerini belirterek, "8 aydır Polatlı'dan Gaziantep'e gidip geliyoruz. Kök hücre nakli sosyal güvenlik kapsamında olmadığı için bizim de maddi gücümüz tükendi, çaresiz kaldık" dedi. Polatlı Belediyesi'nde işçi olarak çalışan Şentürk, hastane masrafları dahil 400 bin liraya ihtiyaçları olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arda'nın iyileşmesi için 400 bin lira lazım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN