Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nazlıaka’ya bir darbe de yargıdan

Kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen CHP'li Nazlıaka'nın Gökçek aleyhine açtığı tazminat davası mahkemece reddedildi

Giriş Tarihi: 10.2.2016
Nazlıaka’ya bir darbe de yargıdan
Parti Meclisi tarafından kesin ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilen CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'ya bir darbe de yargıdan geldi. Nazlıaka'nın Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e, eşinin de kaçak su kullandığını ifşa etmesi ve aile fotoğrafını sosyal medyada paylaşması gerekçesiyle açtığı 50 bin TL'lik tazminat davası mahkemece reddedildi.

DARBELER PEŞPEŞE
CHP'deki "Atatürk portresi" krizinin odak noktasında olan ve Parti Meclisi tarafından disipline sevk edilen CHP'li Nazlıaka'ya bir tokat da yargıdan geldi. Gaziosmanpaşa Mahallesi Kaptanpaşa Sokak'taki villasında kaçak su kullandığı tespit edilen CHP Ankara Milletvekili Nazlıaka'nın eşine ait işyerinde de inceleme yapan ASKİ ekipleri burada da kaçak su kullanıldığını tespit etmişti. Olayın ortaya çıkmasının ardından Twitter hesabı üzerinden Nazlıaka'nın aile fotoğrafını ve eşine ait işyerinin fotoğraflarını paylaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Kuyuyu böyle saklamışlar, bizim Aylin'in ailesi akıllı" ifadelerini kullandı.

"HEDEF GÖSTERİLDİM" DEMİŞTİ
Paylaşımlarının ardından Ankara Adliyesi'ne giden CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Başkan Gökçek tarafından hedef gösterildiğini ve ailesi üzerinden karalama çalışması yürüttüğünü belirterek Gökçek hakkında 50 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı.

VİLLADA, İŞYERİNDE KAÇAK SU KULLANDI
Çankaya'daki villasında kaçak kuyu suyu kullandığı gerekçesiyle 21 komşusu ile birlikte toplam 749 bin 605 TL para cezasına çarptırılan CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka daha sonra bir kaçak şoku daha yaşadı. Nazlıaka'nın viyolonsel sanatçısı eşi İzzet Nazlıaka'nın ortağı olduğu beyaz eşya mağazasında inceleme yapan ASKİ ekipleri burada da aynı şekilde "kaçak" kuyu suyu kullanıldığını tespit etmişti.

HAKİM REDDETTİ
Ankara 13. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dün görülen davaya Aylin Nazlıaka'nın avukatı Gökhan Candoğan ile Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in avukatı Handan Kurt katıldı. Taraf avukatlarını dinleyen Hakim İsmail Ulukul, Nazlıaka'nın açtığı 50 bin TL'lik manevi tazminat davasını reddetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nazlıaka’ya bir darbe de yargıdan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN