Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK kadınlar 'küfür' siyasetine 'dur' dedi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik çirkin sözleri AK Parti Kadın Kolları tarafından protesto edildi. AK kadınlar, savcılığa suç duyurusunda da bulundu

AK kadınlar 'küfür' siyasetine 'dur' dedi
Cumhurbaşkanına, "diktatör bozuntusu adam", "namus ve şeref kavramını anlatacağım" gibi ifadelerle hakaret eden Kılıçdaroğlu'na bir tepki de kadınlardan geldi. adliyesi önünde toplanan 250 kadın, "Cumhurbaşkanına hakaret" gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığı yönetiminde Türkiye'nin her yerinde on binlerce kadın Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu için bir araya geldi. Ankara'da da Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam'ın yönetiminde bir araya gelen 250 kadın adliyenin önünde doldurdukları suç duyurusunu savcılığa teslim etti. Kadınlar adına basın açıklamasını okuyan Çam, "Milletin iradesine küfürden rahatsızız" dedi. Çam, "Türkiye'nin Cumhurbaşkanına hakaret sadece ona oy verenleri değil onun şahsında aziz milletimiz ve bin yıllık kadim devletimize yapılmıştır. Cumhuru en üst noktada temsil eden Cumhurbaşkanımıza saldırı asla kabul edilemez. Biz on binlerce kadın küfür siyaseteni dur demek için buradayız" dedi.

TERÖRE DESTEĞİ KES
"Altı oku ayaklar altına aldı" diyen Selva Çam, "Kılıçdaroğlu bir arada tutamadığı partisindeki yetersizliğini örtbas etmek için hakareti, küfrü seçti" diye konuştu. Çam, "Devletin temsiline hakaret eden muhalefet lideri olarak siyaset tarihine geçti. Başka devletlerin büyüklerine el bağlıyor, aynı saygıyı kendi ülkesinin temsiline de göstermesini istiyoruz. Milyonlarca sivili katleden Esed'i, anaları ağlatan, evlatları babasız bırakan terörü desteklemekten vazgeçmesini tavsiye ediyoruz. Türkmen dağı, Halep kısaca dünyada terörün ve zalimlerin yaktığı ateşi görmezden gelmesin. Devletin bekasına her türlü saldırıyı yapan Paralel Örgüt'ün destekçisi olmasın. Ülkesini şikayet etmeyi bırakıp zulme dur demek ve acısız bir gelecek için milletin iradesine omuz vermeye davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

'ÖZGÜRLÜK ANLAYIŞLARI BU!'
Çam, CHP'deki Atatürk posteri krizine de değindi. Çam şöyle konuştu: "Sayın Kılıçdaroğlu sadece Cumhurbaşkanına değil kendi partisine, vekiline de saldırıyor. Seçilmiş bir vekilin yaptığı tespitten dolayı kesin ihrac istiyor. İşte CHP'nin özgürlük anlayışı."

81 İLDEN BİNLERCE KADIN
Öte yandan 81 ilde tüm AK Parti Kadın Kolları'ndan binlerce kadın, aynı saatte bulundukları ilin adliye binasına giderek suç duyurusunda bulundu. "Milletin anaları milletin iradesi için toplandı" diyen Lütfiye Selva Çam, "Sayın Kılıçdaroğlu, Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 299'ncu maddesinde hükmü bulunan 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçunu işlemiştir. Kılıçdaroğlu'nun hakaretlerine son vermek ve devletin kutsal değerlerine saygı için şikayetçiyiz" dedi. Adliye önündeki basın açıklamasının ardından kadınlar savcılığa giderek dilekçelerini verdi. Çok sayıda AK Partili kadının katıldığı etkinlik basın açıklamasının ardından son buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK kadınlar 'küfür' siyasetine 'dur' dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN