Genç mimarlar bayrak açtı

Giriş Tarihi: 11.2.2016
Genç mimarlar bayrak açtı

Mimarlar Odası'nın yanlı ve ideolojik tutumundan bunalan 14 genç mimar, "Belli bir kesimin değil, hepimizin Odası" sloganı ile 14 Şubat'taki seçimlere gireceklerini açıkladı

Büyükşehir Belediyesi'nin her projesine dava açmayı adeta kendisine görev bilen ve bugüne kadar belediyeye 700'e yakın dava açarak projeleri engellemeye çalışan Mimarlar Odası Şubesi, 14 Şubat Pazar günü 44'üncü dönem yönetim kurulunu belirleyecek. Özellikle mevcut başkan Tezcan Karakuş Candan tarafından her önüne gelen projeye dava açarak halk nezdinde inandırıcılığını yitiren ve gitgide siyasallaşan Ankara Mimarlar Odası'nın bu tutumu oda üyesi genç mimarları da bezdirdi. Odanın bu tutumuna karşı bayrak açan 14 genç mimar, "Belli bir kesime hitap eden değil, hepimizin olan bir 'Oda' için" sloganı ile seçimlerde oda yönetimine aday olduklarını açıkladı.

SİYASİ GÜDÜM OLMAYA CAK

Herhangi bir siyasi görüşün güdümünde olmayacaklarını belirterek basın bildirisi yayınlayan genç mimarlar, "Gelin hep birlikte inşa edelim! şiarıyla, 'Nasıl Bir Oda?' adıyla odanın, mimarlık mesleği ile ilişiği olan tüm bireyleri tek çatı altında birleştiren ve hiçbir bağlamda ayrımcı politika gütmeyerek meslektaşların birbirleriyle ve odayla olan ilişkilerini güçlendirici bir platform olarak kullanımını sağlamayı, apolitize olmayan ama herhangi bir siyasi görüşün güdümünde de olmadan birleştirici bir tavır sergileyerek yola çıktık" ifadelerini kullandı.

NASIL BİR ODA İSTİYORSUNUZ?
Politika böylesi bir örgütlenme içerisinde amaç olmamalı fikrini benimseyen genç mimarlar, kurdukları bir internet sitesi ile mimarlara, "Nasıl bir oda istiyorsunuz?" sorusunu yöneltiyor. www.nasilbiroda.com adlı site üzerinden "21. Yüzyılda Mimarlar Odası Nasıl Olmalı" sorusunu yönelten gençler, mimarların fikirlerini ve isteklerini öğreniyor. 14 Şubat Pazar Günü gerçekleştirilecek olan seçimde mevcut Başkan Tezcan Karakuş Candan da yeniden aday olduğunu açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç mimarlar bayrak açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN