Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rio 2016'nın yolu başkentten geçiyor

Milli sporcuların 2016 Rio Olimpiyatları'na hazırlık adresi Ankara oldu. Bakan Kılıç, Milliler'in en iyi şekilde hazırlanması için Eryaman'da bütün imkanların seferber edildiğini dile getirdi

Rio 2016'nın yolu başkentten geçiyor
2016 Rio Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nın başlamasına aylar kala, milli sporcularımız hazırlıklarına aralıksız devam ediyor. Büyük organizasyon öncesinde hazırlık çalışmalarının ortak adresi Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı TOHM Eryaman Hazırlık Merkezi oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, milli sporcularımızın en iyi şekilde oyunlara hazırlanması adına merkezin bütün imkanlarının seferber edildiğini söyledi.

YEMEKLERİ BİLE ÖZEL

Rio 2016 için çok önemli bir zaman dilimine girildiğini kaydeden Bakan Kılıç, Eryaman Hazırlık Merkezi'nin birçok farklı spor branşının aynı anda yapabilme imkanını sağladığını belirti. Kılıç, "Spor kompleksinde hem paralimpik hem de olimpik branşların rahatlıkla antrenman yapabilecek bir alt yapıya sahip. Sporcularımızın Rio'ya hazırlık sürecinde konsantre, rahat ve verimli şekilde hazırlanması için merkezimizdeki bütün imkanları seferber ediyoruz. Merkezimizde sporcularımızın performans ölçümleri baştan sona yenilenen son teknolojik sağlık ekipmanlarıyla yapılıyor. Milli sporcularımızın sağlıklı ve en şekilde Rio 2016'ya hazırlanmasına büyük önem veriyoruz. Merkezimizdeki yemekler, sporcularımızın antrenman programlarına göre özel olarak hazırlanıyor" diye konuştu. Merkezde 200 yataklı otel, 90 kişilik yemekhane, ferdi sporlara ait spor salonu, 10 kulvarlı, 401 koltuk kapasiteli tribüne sahip olimpik yüzme havuzu yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rio 2016'nın yolu başkentten geçiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN