Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şoförlerden anlamlı kampanya

Giriş Tarihi: 14.2.2016
Şoförlerden anlamlı kampanya

Ankaralı şoförler bu kez Bayırbucak Türkmenlerine yardım için yolcu taşıdı. Şoförlerin yardım için 24 saatte en fazla yolcu taşıma yarışı duygulandırdı

Bayırbucak Türkmenlerine bir destek de Ankaralı şoförlerden geldi. Ankara Özel Halk Otobüsleri Odası'na bağlı 400 şoför, 200 araçla Türkmenlere yardım için trafiğe çıktı. Kampanya kapsamında araçların bir günlük kazancıyla hazırlanacak bin 200 yardım kolisi Türkmen Dağı'na gönderilecek. "400 şoförümüz iyilik için direksiyonun başına geçecek" diyen Özel Halk Otobüsleri Başkanı Ercan Soydaş, "Zulme kayıtsız kalmayan esnafımız, hükümetimizin yaptığı yardımlar için taşın altına elini koydu. Çorbada tuzumuz olsun düşüncesiyle kendi ekmek teknelerimiz olan otobüslerdeki kazançlarımızla Türkmen kardeşlerimize uzatmak istedik" dedi. Soydaş, "Hükümetin ülkemize yerleştirdiği yardımlaşma kültürüne esnafımız da Ankaralılar da duyarsız kalmadı. Esnafımın gösterdiği bu duyarlılık beni çok duygulandırdı. Az da olsa yaralarına merhem olmayı hedefliyoruz. Yaraların tamamını saramayız belki ancak bu koliler bin aileyi üç hafta daha hayatta tutacak. Toplanan paralarla hazırlatacağımız yardım kolilerinin yükleneceği tır önümüzdeki hafta yola çıkacak" diye konuştu.

OTOBÜSLER 'İYİLİK' TAŞIDI

Soydaş, "Şoför esnafımız akşama kadar iyilik için daha fazla yolcu taşıma yarışına girdi, otobüslerimiz Ankara sokaklarında iyilik taşıdı" dedi. Soydaş şöyle devam etti: "200'ü 0-13 yaş arası kullanılmamış kıyafetlerden oluşacak toplam bin 200 koliyi Türken kardeşlerimize ulaştıracağız. Kolilerde bir mutfağın ihtiyacı olan her şey bulunacak. Gönderdiğimize değecek koliler hazırlanıyor, her aileyi 2-3 hafta idare edebilecek. Şu anda gerekli görüşmelerimizi yapıyoruz çıkış izni alabilirsek Türkmen Dağı'na göndereceğiz, alamazsak Hatay Yayla dağ'daki Türkmen kampına göndereceğiz. Bin aileye yardım etmiş olacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şoförlerden anlamlı kampanya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN