Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oryantiring gençleri bir araya getirdi

Antalya'da gerçekleştirilen "Dünya Gençleri Antalya'da Oryantiring ile Buluşuyor" etkinliğine katılım yoğun oldu. Gençler hem spor yaptı hem de Antalya'nın tarihini, doğasını, kültürünü öğrendi

Giriş Tarihi: 16.2.2016
Oryantiring gençleri bir araya getirdi
Ulusal Ajans Erasmus+ Gençlik Değişimleri programı kapsamında hazırlanan "1. Dünya Gençleri Antalya'da Oryantiring ile Buluşuyor" isimli proje yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Yenimahalle Belediyesi, Kanyon Gençlik ve Doğa Sporları, Neo Doğa Sporları, Polonya (My Dreams Come True Association) ve Romanya (IMAGO MUNDI) ortaklıklarıyla gerçekleşen proje, gençlere eğitici, renkli ve keyifli anlar yaşattı.

Gençler eğlenirken öğrendi

Kent merkezlerinde yaşayan 15-29 yaş arası gençleri spora teşvik etmek, diğer kültür ve ülkelerdeki gençlerle sportif aktivitelerle bir araya gelerek sosyalleşmelerini ve kültürler arası kaynaşmalarını sağlamak amacı ile yapılan proje amacına da başarıyla ulaştı. Projenin 8 günlük takviminde, Türkiye Ulusal Ajansı eğitmenleri Burak Demircan ve Özgür Yaşar Akyar, yaygın eğitim ve tekniklerini kullanarak katılımcıların kültürler arası bilgi paylaşımına açık olmalarına, faaliyetlere aktif katılabilmelerine ve sosyalleşmelerine katkı sağladı. Eğitmenlerinden Ali Elgün ve Veysel Güler ise gençlere, oryantiring sporunu tanıtıcı eğitimler verdi.

Spor ve kültür harmanı
İlk 2 günden sonra teorik eğitimlerini tamamlayan ekip, oryantiring sporunu öğrenmek için alan uygulamalarına geçiş yaptı. Etkinlikler, Kaleiçi, Cam Piramit, Phaselis, Düden Şelalesi, Kurşunlu Şelalesi gibi Antalya'nın kültürel zenginlikleri olan noktalarda gerçekleştirildi. Bu yüzden kendini şanslı hisseden katılımcılar, "Antalya'nın tarihini, doğasını, kültürünü öğrenirken bir yandan da spor aktivitelerini yapmak bizler için harika bir deneyim oldu" ifadelerini kullandılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oryantiring gençleri bir araya getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN