Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel sorumluya Danıştaylı iade

EGO Genel Müdürlüğü'nde daire başkanı olan ve Paralel Yapı'nın Ankara'daki memurlarından sorumlu olduğu iddia edilen Nuri Gündoğan, istifa ettiği görevine Danıştay kararıyla geri döndü

Giriş Tarihi: 18.2.2016
Paralel sorumluya Danıştaylı iade
Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü Ulaşım Daire Başkanlığı görevinde bulunan ve FETÖ'nun Ankara'daki memurları sorumlusu olduğu iddia edilen Nuri Gündoğan'ın istifa dilekçesi EGO yetkilileri tarafından işleme konuldu. Daire Başkanlığı görevinden alınarak Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Şube Müdürlüğü'ne uzman olarak atandı. İstifa ettiği göreve geri dönmek isteyen ve iradesi dışında böyle bir karar alındığını belirten Gündoğan, Büyükşehir Belediyesi'ne dava açtı. Davayı inceleyen Ankara 6. İdaresi Mahkemesi, " Davacının yaptığı görevin niteliği ve önemi dikkate alındığında, bu tür bir irade beyanının sonuçlarını bilerek ve isteyerek kabul ettiği ortadadır" diyerek Nuri Gündoğdu'nun talebini reddetti. İdare Mahkemesi'nin kararının ardından soluğu Danıştay'da alan Nuri Gündoğmuş, yürütmenin durdurulması talebinde bulundu. Eylül 2015 tarihinde davayı inceleyen Danıştay 5. Dairesi, oyçokluğu ile yürütmenin durdurulması isteminin reddine karar verdi. Aradan geçen ay sonra yani Aralık 2015'te yeniden toplanan Danıştay 5. Dairesi Başkanlığı, Ankara 6. İdare Mahkemesi'nin aldığı kararı iptal ederek oyçokluğu ile yürütmeyi durdurma kararı aldı.

DEFALARCA ABD'YE GİTTİ
Danıştay'dan alınan kararın ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi'ndeki daire başkanlığı görevine dönecek olan Nuri Gündoğan'ın Ankara'daki Paralel Yapı üyesi memurlardan sorumlu olduğu ve defalarca ABD'ye seyahat ettiği iddia edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel sorumluya Danıştaylı iade
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN