Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent teröre karşı dİmdİk ayakta

Başkentte iş ve siyaset dünyası 28 kişinin hayatını kaybettiği alçakça saldırıyı kınadı. Tek yürek olan isimler, teröristlerin hain emellerine karşı dimdik duracaklarını ifade etti

Giriş Tarihi: 19.2.2016
Başkent teröre karşı dİmdİk ayakta
'da 28 vatandaşın ölümüne ve 61 vatandaşın da yaralanmasına yol açan terör saldırısı karşısında başkentin iş ve siyaset dünyası tek yürek oldu. Hain saldırıyı kınayan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Başkanı İlhan Erdal, geçtiğimiz aylarda Ankara'da düzenlenen "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" buluşmasında iş dünyası ve sivil toplum örgütlerinin din, dil, ırk ve mezhep ayrımı gözetmeden kardeşlik düşüncesi etrafından bir araya geldiğini hatırlatarak, "Bundan sonra da teröre karşı dimdik duruşumuz devam edecektir" dedi.

"Yola devam ederiz"

Erdal, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu ülke için çalışan ve üreten iş dünyası temsilcileri olarak, tüm bu terör olaylarına rağmen yolumuza devam edeceğiz. İnanıyorum ki, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan bu saldırılar, bu ülke için kurduğumuz hayallere ulaşmamıza engel olamayacaktır." Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci de terör eylemlerinin kaynağı ve amacı ne olursa olsun amaçlarına ulaşamayacağını ifade ederek, "Terör saldırısını gerçekleştirenler ve onları destekleyenler dün olduğu gibi bugün de amacına ulaşamayacaklar" diye konuştu. Ankara Sanayi Odası'ndan yapılan açıklamada ise saldırıyı gerçekleştirenlerin insanlıkla ilgisi olmayan hainler olduğunu vurgulandı. Açıklamada, saldırıların hiçbir zaman hedefine ulaşamayacağını da ifade edildi.

En sert karşılığı bulur

Birlik ve beraberliğimize, halkımızın huzur ve güvenine kasteden bu hain saldırılar, milletimizin vicdanında en güçlü şekilde mahkum olacak, güvenlik güçlerimiz eliyle de en sert karşılığı bulacaktır. Bu uğurda bugüne kadar verdiğimiz şehitlerimiz ile kahraman gazilerimiz, geleceğimizin en büyük teminatı olacaktır.

'Kararlılıktan vazgeçilmez'

Bu olayın askerimize ve Türk milletine göz dağı olduğu kesin… Bu millet Çanakkale'de 250 bin şehit verdi. Bu saldırılar hepimize yapılabilir. Ancak devletimiz kararlı tutumundan bir adım geri atmayacaktır. Bu saldırıyı yapanlar çok kötü karşılık görecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Lojmanlarda büyük hasar meydana geldi

Pat lamanın meydana geldiği bölgede günün ilk ışıklarıyla birlikte yapılan incelemede lojmanların büyük hasar gördüğü belirlendi. Lojmanda kalan ailelerin evlerini valizlerini alarak terk ettiği görüldü.

'Yüreğimize ateş düştü'

Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna: Yüreğimize yine ateş düştü. Hain terör örgütü yine kalleşçe birliğimize kastetmeye çalıştı. Milletimiz geçmişte olduğu gibi bugün de teröre ve teröre destek verenlere karşı birlik ve beraberlik içerisinde olacaktır.

'Terörü lanetliyorum'

MamaK bld. BŞk. Mesut akgül: Terörü de, teröre kol kanat gerenleri de, terörü destekleyenleri de lanetliyorum.

'Misliyle öderler'

K.Ören Belediye Başkanı Mustafa Ak: Terörü destekleyenler, besleyenler veyahut görmezden gelenler de bu saldırının sorumluluğunu taşımaktadır. Bu saldırıyı gerçekleştirenler bilmelidir ki mutlaka bedelini misliyle ödeyeceklerdir. Omuz omuza verme zamanıdır.

'Acımız büyük...'

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki: Ankara'daki hain saldırı yüreğimizi dağladı. Güzel başkentimizi kana bulayan terör saldırısı, tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılara şifa diliyorum. Acımız büyük.

'Karanlık eller...'

Y.Mahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar: Farklılıkların yüzyıllarca kardeşçe hüküm sürdüğü coğrafyamızda beraberliğimizi bozmaya çalışan herkese kardeş kalacağımızı bir kez daha göstereceğiz. Bu insanlık suçunu işleyen karanlık elleri bir kez daha lanetliyorum.

'Bu insanlık suçu'

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay: Bu saldırılara devletimiz misli ile cevap verecektir. Terör, hangi gerekçeyle, niçin yapılmış olursa olsun, ortak bir bilinçle karşı durulması gereken büyük bir insanlık suçudur. Milletimize düşen görev ise teröre karşı omuz omuza durmaktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent teröre karşı dİmdİk ayakta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN