Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En özel doğum günü

Giriş Tarihi: 21.2.2016
En özel doğum günü

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, 14 yaşındaki engelli Yiğit Çetinkaya'ya doğum günü sürprizi yaptı. Yiğit, eğitim gördüğü rehabilitasyon merkezinde düzenlenen mini kutlamada büyük sevinç yaşadı

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, mahalle iftarında tanıştığı ve kendisini makamında da ziyaret eden zihinsel engelli gencin doğum tarihini not etti. Başkan Akgül dün de doğum günü pastası ve hediyesini alarak Ortak Paylaşım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ne gitti. Doğuştan orta düzeyde zihinsel yetersizliği bulunan Çetinkaya ve özel eğitim öğrencileri ile birlikte pastayı kesen Akgül, ziyareti sırasında çocuklar hakkında da bilgi aldı. Engellerin sevgiyle hep birlikte aşılacağını kaydeden Akgül, "Yiğit'e sürpriz bir ziyaret yaparak, mutlu gününde yalnız bırakmadık. Yiğit gibi diğer engelli kardeşlerimiz ve evlatlarımız da bizim için ayrı bir değere sahip" diye konuştu.

KÜÇÜK DOKUNUŞ, BÜYÜK MUTLULUK

Başkan Akgül "Amacımız küçük dokunuşlarla kocaman bir mutluluk yaşatmak. Ben kendisine nice mutlu yıllar diliyorum" görüşünü dile getirdi. Merkezin sorumlu müdürü Zümrüt Pehlivanoğlu da, "Yiğit'in iletişimde ve konuşmasında problemleri vardı. Kimseyle göz kontağı yoktu. Gördüğü ilgi ve sevgiyle bugün kendini çok güzel ifade edebiliyor" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En özel doğum günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN