Mamak Belediyesi Rojaya'ya örnek oldu

Karadağ'a bağlı Rojaya Belediyesi'nden bir heyet Mamak'ı gezerek projeler hakkında bilgi aldı. Heyet başkanı Mirza Luboder, yatırımlardan etkilendi

Giriş Tarihi: 22.2.2016
Mamak Belediyesi Rojaya'ya örnek oldu
Türkiye Belediyeler Birliği'nin (TBB) eğitim ve seminer çalışmaları kapsamında başkentte bulunan Karadağ'ın Rojaya Belediyesi heyeti Mamak Belediyesi'ni ziyaret etti. Rojaya Belediye Başkan Yardımcısı Mirza Luboder ve beraberindeki heyeti Mamak Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Gökmenoğlu ağırladı. Heyete Mamak Belediyesi'nin sosyal ve kültürel yatırımlarını anlatan Gökmenoğlu, "Sosyal yatırımlarımızın odak noktasında kadınlar, gençler ve çocuklar bulunuyor. Gençlik merkezimiz, bilgi evlerimiz, kültür merkezlerimiz ve aile merkezlerimizle Mamak'ta büyük bir sosyal dönüşüm yaşıyoruz" dedi.

"PARLAYAN YILDIZ OLDU"
Gökmenoğlu, 2009'da göreve gelen Belediye Başkanı Mesut Akgül ile birlikte daha önce çöplük, cezaevi ve gecekondu ile anılan Mamak'ın dezavantajlarını avantaja çevirerek başkentin parlayan yıldızı haline geldiğini ifade etti. Mamak Belediyesi'nin sosyal, kültürel projelerinin konuşulduğu görüşme sonrasında heyet, Başak Gençlik Merkezi ve Necip Fazıl Kültür Merkezi'ni gezdi. Tesisler hakkında bilgi alan Rojaya Belediye Başkan Yardımcısı Mirza Luboder Mamak'ta yapılan sosyal yatırımların kendileri için iyi bir örnek olduğunu dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak Belediyesi Rojaya'ya örnek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN