Tüm tehditlere rağmen Bayırbucak’a yardım eli

Geçtiğimiz hafta "devrimci" olduğunu söyleyen iki kişi tarafından tehdit edilen halk otobüsü esnafı, Bayırbucak'a yardım kampanyasını tamamladı. 950 koli Türk Kızılayı'na teslim edildi

Giriş Tarihi: 22.2.2016
Tüm tehditlere rağmen Bayırbucak’a yardım eli
Ankara Şehiriçi Özel Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası, maruz kaldıkları tehditlere rağmen şoför esnafının bir günlük geliriyle Suriye'de büyük bir dram yaşayan Bayırbucak Türkmenleri için düzenlediği kampanyayı tamamladı. Hazırlanan 950 adet gıda kolisi Türk Kızılayı Ankara Şubesi yetkililerine teslim edildi. "Bayırbucak Türkmenleri'ne destekte bulunmak bizim açımızdan önce insanlık görevidir" diyen Ankara Şehiriçi Özel Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Başkanı Ercan Soydaş, Bayırbucak Türkmenleri'nin Suriye'de çok büyük bir insanlık dramı yaşadığını belirtti.

TÜRK KIZILA YI'NDAN TEŞEKKÜR
Soydaş, "Suriye'deki kardeşlerimize tüm imkanlarımız doğrultusunda yardım etmek durumundayız. Bizler, Ankara Şehiriçi Özel Halk Otobüsçüleri Esnafı olarak düzenlediğimiz bir kampanya ile bir günlük gelirimizi Suriye'de çok zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Bayırbucak Türkmenleri'ne bağışladık. Odamıza bağlı tüm şoför esnafımız bu kampanyaya gönüllü olarak katıldı. Bu doğrultuda toplanan para ile önceden belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda 950 adet gıda kolisi hazırlandı. Bugün burada bu yardımların yerine, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için Türk Kızılayı'na teslim ettik. Bu kampanyaya gönülden katılan tüm şoför esnafı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi. Türk Kızılayı Ankara Şubesi Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu da duyarlılıklarından ve bağışlarından dolayı Ankara Şehiriçi Özel Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası'na teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüm tehditlere rağmen Bayırbucak’a yardım eli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN