Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı'na hakareti affetmediler

Sincanlılar CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik hakaret içeren sözleriyle ilgili olarak Batı Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu

Cumhurbaşkanı'na hakareti affetmediler
AK Parti Sincan İlçe Başkanı Fatih Omaç'ın öncülük ettiği grup Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakarete kayıtsız kalmadı. Yaklaşık 100 kadar Sincanlı adliyeye giderek suç duyurusunda bulundu. Yüzde 52'lik oy oranıyla ilk defa halk tarafından seçilen Cumhurbaşkanı'na CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından sarf edilen çirkin sözlerin kendilerine söylendiğini belirten Omaç, "Cumhurbaşkanına yapılan hakaret cumhura yapılmış demektir. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu haddini aşarak halkın yüzde 52'lik desteğiyle seçilen ve ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan'a çok çirkin ifadelerde bulunmuş, hakaret etmiştir. Bu hakaret sadece Cumhurbaşkanına değil, ona destek veren ve hatta vermeyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tamamına yapılmış demektir. Kılıçdaroğlu, bu söylemleriyle çok kişinin kalbini kırmış ve milleti hiçe saymıştır. Millete rağmen siyaset yapılmayacağını hala anlayamamış olan Kılıçdaroğlu'nun bu tutumundan ve bozuk üslubundan bir an önce vazgeçmesi gerekmektedir" dedi.

"YANINA KÂR KALMAYACAK"
Omaç, "Recep Tayyip Erdoğan senelerdir millete çok hayırlı hizmetler veren, Türkiye'nin hak ettiği muasır medeniyetler seviyesine yükselmesine öncülük eden mümtaz bir şahsiyettir. Milletin Adamıdır. Milletin adamına hiç kimsenin hakaret etmeye hakkı yoktur. Bu yaptığı Kılıçdaroğlu'nun yanına kar kalmayacak, milletin vicdanında cezasını da bulacaktır. Duyarlı Sincan halkı, Cumhurbaşkanının her zaman yanındadır ve yanında olmaya devam edecektir. Halkımız tarafından bizlere ulaşan yoğun talepler üzerine hep birlikte adliyeye suç duyurusunda bulunmaya geldik ve dilekçelerimizi verdik. Daha çok sayıda duyarlı vatandaşımız da bireysel olarak suç duyurusunda bulunmaya devam etmektedir. Yapılacak olan kovuşturma sonucunda bir an evvel Kılıçdaroğlu hakkında dava açılmasını umuyor, duyarlı Sincan halkına ve AK Parti teşkilatına hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı'na hakareti affetmediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN