Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şefkatevi'ne 11 bin konuk

Giriş Tarihi: 23.2.2016
Şefkatevi'ne 11 bin konuk

Yurt içi ve dışından başkente gelen hasta ve hasta yakınlarının kaldığı Büyükşehir'e bağlı 5 şefkatevine, 2015'te 10 bin 746 kişi konuk oldu

Büyükşehir Belediyesi'nin, tedavi olmak için başkente gelen hasta ve hasta yakınlarına barınma, ulaşım ve beslenme imkânının sağlandığı Etlik, Rüzgârlı, Varlık, Ulus ve Onkoloji şefkatevlerinde, 2015 yılında 10 bin 746 hasta ve hasta yakını ağırlandı. İlk kez 12 yıl önce hizmet vermeye başlayan, içinde banyosu, tuvaleti bulunan, özel odalarıyla güvenli, hijyenik ve konforlu barınma imkanı sağlayan şefkatevlerinde, hastalara ve yakınlarına rehberlik, danışmanlık ve kültürel hizmetlerle moral desteği de sağlanıyor. Yurt içi ve yurt dışından gelen ve kalacak yeri olmayan hastalar ile yakınları, şefkatevleri sayesinde hastane bahçelerinde, banklarda, parklarda kalmak zorunda bırakılmıyor.

"BURASI İKİNCİ EVİMİZ"
Bursa'dan engelli çocuğunun ameliyatı için Ankara'ya gelen Gülderen Kolay, aylardır Varlık Şefkaevi'nde kaldığını belirterek, "Burası bizim ikinci evimiz gibi oldu. Buradaki hizmetten çok memnunuz. Allah herkesten razı olsun" dedi. Görme engelli çocuğunu tedavi ettirmek için Iğdır'dan Ankara'ya gelen Ayşen Bayazit ise memnuniyetini dile getirerek, "Eğer burası olmasaydı, biz çocuğumuzu zor tedavi ettirirdik" diye konuştu. Van Erçiş'den, lösemi hastası çocuğuyla Ankara gelen Fevzi Araman da şunları söyledi: "Bize hizmet veren herkesten Allah razı olsun. 6 aydır şefkatevinde kalıyoruz. Tedavisi sürecinde bizim hijyene, sağlıklı beslenmeye ve en önemlisi de morale ihtiyacımız var. Burada bunlar fazlasıyla var." Çocuğunun tedavisi için Van'dan Ankara'ya gelen Ferit Maniş ise bir süredir şefkatevinde kaldığını belirterek, çocuğuna sağlıklı beslenme koşullarının da şefkatevinde sağlandığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şefkatevi'ne 11 bin konuk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN