Türkiye'nin en iyi haber sitesi

4.5 aydır umutlu bekleyiş sürüyor

Trafik kazasında ağır yaralanan Bala Belediye Başkanı İbrahim Gürbüz'ün hastanedeki yaşam mücadelesi sürüyor. Ailesi 4.5 aydır uyutulan başkanın iyileşeceği günü bekliyor

4.5 aydır umutlu bekleyiş sürüyor
Geçirdiği trafik kazasının ardından beyninde oluşan ödem nedeniyle haftalardır uyutulan Bala Belediye Başkanı İbrahim Gürbüz için umutlu bekleyiş sürüyor. Doktorların durumu hakkında net bir şey söyleyemediği Gürbüz, el ve ayaklarındaki küçük hareketler dışında tepki vermiyor. Başkan iki aydır gelişen enfeksiyonla savaşıyor.

135 GÜNLÜK "YOĞUN" NÖBET

Gürbüz'ün son durumu hakkında bilgi veren AK Parti Bala İlçe Başkanı Sabri Yıldırım, "Küçük tepkiler dışında başkanımızın durumunda bir değişiklik yok. 135 gündür yoğun bakımda, bilinci kapalı" dedi. Yıldırım, "Uzun süredir yattığı için vücudunda ciddi enfeksiyon gelişti, iki aydır bununla mücadele ediyor. Gözleri açık ancak bir tepki vermiyor, bilinci kapalı. Doktorlar durumu hakkında net bir şey söylemiyorlar. Ailesi ile birlikte haftalardır yoğun bakım önünde başkanımızdan gelecek küçücük bir habere kilitlenmiş durumdayız. Ancak ciddi bir enfeksiyonla mücadele ediyor. Doktorları enfeksiyonu tamamen bitirmeden beyin noktasında bir tedaviye giremeyeceklerini söyledi" diye konuştu.

"CANIMDAN PARÇA"
Yoğun bakım kapısında umutlu bekleyişini sürdüren başkanın eşi Alev Gürbüz, "İlk dansım, son sözlerim yarım kaldı, çok güzel bir akşamın ardından gelen bu kaza hayatımızı alt üst etti. 135 gün geçti eşim hala uyuyor" diye konuştu. Göz yaşlarına hakim olamayan Gürbüz, "Çok düz ve güzel bir yolda 80 kilometre hızın altında ilerlerken aniden gelen kaza bizi derinden sarstı. Aşırı hız, kontrolsüz bir hareketimiz yoktu aksine kızımız uyuduğu için eşimin çok yavaş gitmesine bir ara kızmıştım bile. Bunca yıldır evli olduğum adamla ilk dansımı yapmış, birbirimize muhabbet ve neşe dolu sözler sarf etmiştik. Tüm bunların anısıyla güle oynaya eve dönerken o kaza oldu, canımdan bir parça eşim nefessiz yığılıverdi" şeklinde konuştu.

'BABAM NEDEN UYANMIYOR?'
Alev Gürbüz, kazanın ardından kendisini en çok yaralayan ve yıpratan şeyin 5 yaşındaki kızının soruları olduğunu söyledi. "Kızımın 'babam öldü mü, neden uyanmıyor' sorularına artık cevabım kalamadı diyen Gürbüz, "Küçük kızımın babasına dair soruları ve eşimin gözlerin açmaması beni çok üzüyor. Kızımın 'babam neden hala uyuyor, biz iyileştim o neden iyileşmiyor 'vs. soruları canımı yakıyor. Baban hastanede tedavi oluyor aramıza dönecek diyorum ama babasını çok özlüyor, her özleyişinde de babam ne zaman gelecek diyor. Bir tarafta eşim yaşam mücadelesi veriyor diğer tarafta kızım babasını bekliyor" şeklinde konuştu.

'AYLAR SÜRSE DE BEKLEYECEĞİZ'
Gürbüz, "İki aydır bitmek bilmeyen bir enfeksiyon bizi yıprattı. Dua edip beklemekten başka çaremiz yok" dedi. Gürbüz, "Kaza anında beynine oksijen gitmemiş bu yüzden de beyninde ödem oluşmuş. Şu anda ilaç tedavisi sürüyor, durumu ciddiyetini koruyor. Ben umutlu görüyorum, herhangi bir sürpriz beklemiyoruz Allah'ın izniyle. Gözünü açtığı anda bizi nelerin beklediğini de bilmiyoruz, bu süreç uzayabilir. Bizi terk etmeyecek, gözlerini açıp buradayım diyecek. Aylar sürse de biz bekleyeceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4.5 aydır umutlu bekleyiş sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN