Suriyelilere 'sevgi' eli

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un eşi Prof. Sevgi Kurtulmuş Suriyelilere eğitim verilen okulları ve onların yaşadığı evleri ziyaret etti

Giriş Tarihi: 27.2.2016
Suriyelilere 'sevgi' eli
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un eşi Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş, Suriyelilerin eğitim aldığı okul ve yaşadıkları evlere misafir oldu. Öğrenci ve ailelerle tek tek ilgilenen Kurtulmuş, Suriyeli kadınlar için üzerinde çalıştıkları önemli projelerin detaylarını da paylaştı.

SAVAŞIN İZLERİ SİLİNECEK
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Suriyeli kadınlara yetişkin eğitiminin verildiği Sıdıka Kınacı İlkokulu'nu ziyaret eden Sevgi Kurtulmuş, savaşın izlerini sosyal projelerle sileceklerini söyledi. Kurtulmuş, "Kadınlar için üniversite olarak devreye girdik. Sosyal Bilimler Üniversitesi bünyesinde kalıcı projeler üretmek için işe koyulduk. Suriyelilerin üretim yapacağı Suriye mutfağı, savaştaki travmaları tedavi edecek 'travma merkezi', uzun vadede de kuaförlük ve terzilik okulu projemizi de hayata geçireceğiz. Bu kardeşlerimizi sosyal projelerle tekrar hayata bağlayacağız" dedi.

550 AİLE YARARLANACAK
Üniversite olarak bugüne kadar çok sayıda aileye ulaştıklarını belirten Kurtulmuş, "Bildikleri, anladıkları meslekleri edindireceğiz kadınlara. Meslek edindirme projelerimizden ilk etapta 550 aile faydalanacak" diye konuştu. Yetim ve şehit yakınlarının evine misafir olan Kurtulmuş, "Bu insanlar kocaman konaklarda çok rahat hayatlar yaşarken şimdi sürgün durumuna düştüler. Avukat olan ve abisi Halep'in ilk şehidi olan Eyman Fatma Hanımı bulduğumuzda durumu çok kötüydü. DAEŞ'ten gördüğü işkence ve abisinin katliamı psikolojisini bozmuştu, ona burada tedavi veriyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyelilere 'sevgi' eli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN