Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yatırımcının tercihi başkent

Ankara'nın sanayi, eğitim ve sağlıkta yakaladığı ivme konut piyasasına da yaradı. Türkiye'nin dört bir yanından gelen yatırımcılar konut almak için sıraya girdi

Giriş Tarihi: 28.2.2016
Yatırımcının tercihi başkent
Ankara, büyüyen sanayi, eğitim ve sağlık gibi alanların yanı sıra inşaat sektörüyle de son yıllarda ciddi bir ivme kazandı. Kentteki bu gelişim yatırımcının Ankara'ya olan ilgisini de artırırken, inşaat sektörü temsilcilerine göre başkentteki bu yükselişi kazanca dönüştürmek isteyenleri ise kent dışından gelen yatırımcılar oluşturuyor. Ankara'ya en çok konut yatırımı yapanlar arasında İstanbullu, İzmirli, Yozgatlı, Şanlıurfalı, Kayserili yatırımcılar bulunuyor.

YATIRIMCIYA KUCAK AÇIYOR

Konut anlamında Beytepe, İncek ve Çayyolu gibi yerleşim yerlerinin son yıllarda yükselişe geçtiğini kaydeden Şahika Grup Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İç Mimar Murat Altuntaş, kent merkezinde aradığı konforu bulamayan alıcının bu bölgelere yöneldiğini ifade etti. Altuntaş, "Ankaralı konutu oturmak için alıyor ve bir yaşam alanı olarak önemsiyor. En büyük kriteri ise konfor. Ankara'da geçtiğimiz yıl 146 bin 537 konut satışı gerçekleşti. Bu verinin önemli bir kısmını yatırımcıların oluşturduğunu söylemek mümkün" dedi. Altuntaş "Başkentte konuta yatırım yapanların Anadolu'dan geldiğini söyleyebiliriz. Kentin büyüme potansiyeli, dışarıdan Ankara'yı gözlemleyen yatırımcının ilgisini çekiyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatırımcının tercihi başkent
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN