Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osmanlı Halk Pazarı'nda sona yaklaşıldı

Geçtiğimiz yıl çıkan yangında küle dönen Osmanlı Halk Pazarı yeniden yapılıyor. İki hafta önce temeli atılan pazarın 3 ay içinde hizmete açılması hedefleniyor

Giriş Tarihi: 2.3.2016
Osmanlı Halk Pazarı'nda sona yaklaşıldı
Geçtiğimiz aralık ayında yanan ve aynı yerde 2 hafta önce Büyükşehir Belediyesi tarafından temeli atılan Osmanlı Halk Pazarı inşaatında temel çalışması tamamlandı, çelik karkasların montajında sona yaklaşıldı. Ankara Ticaret Odası (ATO) işbirliğiyle Büyükşehir tarafından zemin düzenlemesi ve altyapı çalışmaları tamamlanarak temeli atılan yeni Halk Pazarı'ndaki çalışmalarla ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, "Osmanlı Halk Pazarı'nda temel çalışması tamamlandı. Şu an yapısal imalatlara 24 saat üzerinden geceli gündüzlü devam ediliyor. Çelik karkasların montajında sona yaklaşıldı. Eşzamanlı olarak yürütülen çatının kapatılması işlemi büyük ölçüde tamamlandı. Isıtma-soğutma sisteminin montajına da başlandı. Havaların ısınmasıyla daha da hızlanacağız" dedi. Osmanlı Halk Pazarı inşaatını 3 ay içinde tamamlamayı hedeflediklerini belirten Üçpınar, "Çalışmaların başladığı günden bu yana da sahadaki yangın enkazı, moloz ve artıklar temizlenerek, yağmur ve pis su kanalları tamamlandı. Sahanın tesviyesi ve temel imalatları tamamlanarak, binanın taşıyıcı sistemi olan çelik konstrüksiyon büyük ölçüde bitirilerek duvar, cephe ve tavan panelleri sahaya sevk edilerek montaj işlemlerine başlandı" diye konuştu.

KONFORLU DÜKKANLAR OLACAK

ATO ile ortaklaşa yapımı sürdürülen Osmanlı Halk Pazarı'nda 253 dükkan, 1 kooperatif koordinasyon merkezi, mescit, abdesthane yer alacak. İnşaatta mekanlara ait ısıtma ve soğutma, en modern sistemle sağlanacak. Tüm yapı, suya ve yangına dayanıklı malzemelerden oluşacak. Güvenlik amacıyla 24 saat kamera ve jeneratör sistemiyle donatılacak.Tüm giriş ve çıkışlar, fotoselli ve hava perdeli kapılarla modern bir görünüme kavuşturulacak. Tüm yüzeyler granit seramikle kaplanacak, içeride oluşturulan ızgara sistemiyle temizlik ve bakımın rahat ve konforlu şekilde yapılması sağlanacak. Ara koridorların tavanları polikarbon malzemeyle kaplanarak doğal gün ışığından yararlanılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmanlı Halk Pazarı'nda sona yaklaşıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN