Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TIR ve kamyonlara verilen süre doldu

Şaşmaz'da TIR ve kamyon parkları ile cadde üzerine park eden ağır tonajlı araçların taşınması için verilen süre doldu. Polis ve zabıta ruhsatsız park alanında denetim yaptı

Giriş Tarihi: 2.3.2016
TIR ve kamyonlara verilen süre doldu
Şaşmaz bölgesinde bulunan ruhsatsız TIR-kamyon parkları ile cadde üzerine park eden ağır tonajlı araçların Kazan'da yapılan tesislere taşınmaları için verilen süre dün itibariyle doldu. Emniyet ve Büyükşehir Zabıta ekipleri, geceden itibaren TIR parkı olarak kullanılan alanların girişlerini bariyerlerle kapatarak araç girişlerini engelledi. Ankara Valiliği'nin talebi üzerine Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 15 Ocak'ta aldığı karar doğrultusunda, Valilik'in koordinasyonuyla, polis ekiplerinin refakatinde bölgeye giden Büyükşehir Zabıta ekipleri, ruhsatsız alanlarda denetim yaptı. Denetimlerde, park halindeki araçların plakaları tespit edildi ve sahipleriyle bağlantı kurma çalışmalarına başlandı. Araç sahiplerine, kendilerine verilen sürenin dolmasına karşın Kazan'da tesis edilen alana gitmedikleri belirtilerek, araçlarını çekmeleri istendi. Alandan alınmayan TIR'lar ve diğer araçlar parka çekilerek sahipleri hakkında gerekli yasal işlemler uygulanacak.

ESNAFLA BİR ARAYA GELDİ
Sabah saatlerinde yapılan denetim sırasında, Büyükşehir Zabıta Dairesi Başkanı Abdurrahman Karabudak, kamyon şoförü, depocu ve ambarcılarla, talep ve şikâyetlerini dinlemek amacıyla toplantı yaptı. Toplantının sonunda Karabudak, esnaftan, yasal prosedüre uyarak kendilerine kolaylık göstermelerini istedi. Karabudak, "Yaptığı uygulamalarla vatandaşın yanında olduğu bilinen Başkanımız Melih Gökçek'e de taleplerinizi ve şikâyetlerinizi ileteceğim" dedi. Zabıta Daire Başkanı Karabudak, taşınma işlemi tamamlanana kadar denetimlerinin süreceğini de söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TIR ve kamyonlara verilen süre doldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN