Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Otonomi hayali yarım kalmasın'

Giriş Tarihi: 5.3.2016
'Otonomi hayali yarım kalmasın'

Şehir merkezindeki oto galerilerinin Otonomi'ye taşınması hayali gerçekleşmedi. Otonomi Başkanı Erkoç, "11 yıllık hayali gurur ve inat uğruna baltalıyorlar" dedi

Şehir merkezindeki 2. el oto galerilerinin 1 Mart'ta Otonomi'ye taşınması beklentisi gerçekleşmedi. Mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı aldıran galericilere seslenen Başkent Otomotivciler Derneği (BOD) ve Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, "Gurur ve inat için 'nın 11 yıllık hayalini baltalamayın" diye konuştu.

"BUNLAR ESKİ ÜYELERİMİZ"
Düzenlediği basın toplantısında Otonomi'nin taşınması ve ortaya atılan iddialarla ilgili açıklamalarda bulunan Erkoç, taşınmamak için sokaklarda eylem yapan galericilere sert tepki gösterdi. "Otonomi bahane, dertleri inatlaşma" diyen Erkoç, "2008'den bu yana galerilerin taşınması için devlet büyüklerimizle emek verdik, binlerce liralık yatırımlar yaptık. Şimdi tam hayaller gerçek oluyor derken birileri çıkmış ben taşınmam diyor. Bunca zaman aklınız neredeydi? Dükkân dükkân gezerek 'taşınmayın' deyip galericileri sokağa çağıranlar eski üyelerimiz. Sırf gurur ve inat için bu yatırımı baltalamaya çalışıyorlar. Herkese yalan yanlış bilgiler veriyorlar. Sokağa çıkarak 'Gitmeyin arkadaşlar yürütmeyi durduralım, üç sene daha sizi götüremezler' diyerek insanları ayaklandırıyorlar" diye konuştu.

"MAHKEME KANGRENİ ÇÖZECEKTİR"
Taşınma konusunda önceki gün mahkemece verilen yürütmeyi durdurma kararına da değinen Erkoç, "11 yıldır galerilerin taşınması adeta kangren haline geldi. Süreci takip ediyoruz, mahkeme kararının çok uzun sürmeyeceğini düşünüyorum" dedi. Erkoç, "Yürütmeyi durdurmak adına mahkemeye başvuran 3-5 kişi ve mağdurum diyenler bizim eski üyelerimiz. Bunlar mağdur olarak görülüyor ve ciddi bir projeyi baltalamak için gayret sarf ediyorlar. Herkesin haklarını arama hakkı var. Bu bir süreç, biz bu davaları üç yıl önce de geçirdik. Gerekli bedelleri ödedik davaların takipçisi olacağız. Mahkemenin kararını bekleyeceğiz. Kararın sonuçlanmasının uzun süreceğini düşünmüyorum" şeklinde konuştu. Otonomi ile ilgili ortaya atılan iddialara da açıklık getiren Aydın Erkoç, "Kendimiz için değil Ankaralı için yaptık. Artık simit sarayında simit satmak istiyoruz tablayla devri bitti" dedi. Erkoç, "Arsası belediyenin diyorlar, arsa derneğimize aittir. Üç yıl önce de yürütmeyi durdurmak için davalar açıldı ancak kaybedildi. Buradan sonuç çıkmaz, devlete muhalefet edip, dev yatırımları baltalamakla bir yerlere gidilmez. 'Taşınmayacağım' diye olay çıkarıp, belediye ile inatlaşmak sadece zaman kaybettirir. Bugün sokaklara çıkıp galericileri galeyana getirenler, 3 yıl önce ısrarla havaalanı yoluna taşınmak isteyenlerdi. Milyonlarca yatırım inat uğruna heba edilecek. Derneğimiz 150 milyon TL borçlandı burası için. Dertleri Otonomi değil insanları sokağa çıkarmak" dedi.

METRO DURAĞI VE SERVİS
Otonomi için metro durağı, havaalanı ve şehir merkezine servisler konulacağını söyleyen Erkoç, "Usulsüzlükleri engellemek için ASELSAN, Hacettepe ve GATA'dan 7 kişilik ekibin üzerinde çalıştığı yerli internet sitesi kuruyoruz. Çalışmaları 6 aydır süren 'otonomi. com'un tamamlanmasıyla galericiler araçlarını burada da görücüye çıkaracak. Şu anda 300 dükkânımız dolu 200'ü de kiracı bekliyor" dedi.

'TEK MERKEZ OTONOMİ'
Erkoç, "Yürütmeyi durdurma demek kapı önlerine araba çekebilecekleri anlamına gelmiyor. Mahkemeye başvuranların araçlarını dışarıya çıkarma hakkı yok. Yine bazı galericiler tabelalarını 'emlak-taşıma' olarak değiştirmeye başladı. Tabela olarak değiştirseler bile çözüm olmayacak. Emlakçılık diye açmaları işe yaramaz. Araçların satış ve sergisi için en iyi ve tek geçerli merkez Otono mi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Otonomi hayali yarım kalmasın'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN