Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Protesto doğaldır'

Gümüşhane yenilgisinin ardından tribünlerden protestolar yükseldi. Ankaragücü yönetimi, "Taraftarın protesto etmesi doğaldır" dedi

Giriş Tarihi: 5.3.2016
'Protesto doğaldır'
İçine düştüğü mali krizden bir türlü yakasını kurtaramadığı gibi ligdeki kötü gidişe de "dur" diyemeyen Ankaragücü'nde, tribünlerden yükselen protestolar üzerine kulüp yönetimi açıklama yapmak zorunda kaldı. Açıklamada, "Şampiyonluk istenen bir sezonda takımımızın beklenen performansı sergileyememesi nedeniyle taraftarlarımızın tribünlerden protesto etmesi 'doğal'dır. Kulübümüzün içinde bulunduğu şartlar nedeni ile zaman zaman taraftarlarımızı bilgilendirme ve iletişim eksikliği yaşamış olabiliriz" denildi.

"BÜYÜK İŞLER BAŞARDIK"
MKE Ankaragücü Yönetim Kurulu, sosyal medya ve bazı basın-yayın kuruluşlarında Ankaragücü hakkında yapılan iddialara yanıt verdi. Yapılan eleştiri ve iddiaların birçoğunun gerçeği yansıtmadığının belirtildiği açıklamada, iddiaların kasıtlı çıkarıldığı savunuldu. Ankaragücü'nde şeffaf ve denetlenebilir bir yönetim anlayışının hâkim olduğunun kaydedildiği açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Göreve geldiği günden bugüne kulübün kurumsal bir yapıya kavuşup, içinde bulunduğu zor durumdan kurtulması için büyük bir özveri ile çalışan yönetim kurulumuz, gelinen noktada büyük badireler atlatarak, kulübü aydınlık geleceğe kavuşturmak için çok önemli ve büyük işler başarmıştır" ifadelerine yer verildi.

MECLİS'TEN YARDIM GELEBİLİR
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in takıma verdiği desteğe de değinilen açıklamada şöyle denildi: "Bu şartlarda her zaman olduğu gibi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek'in desteğine ihtiyaç duymaktayız. Melih Başkan'ın önümüzdeki günlerde kulübümüze Büyükşehir Belediye Meclisi'nden yardım yapacağını umut ediyoruz. Melih Başkanımıza ve kulübümüze destek olan işadamlarına teşekkür ediyoruz."

GÖKÇEK TWİTTER HESABINDA PAYLAŞTI
Gökçek de Twitter hesabından, kendisine teşekkür eden Ankaragücü yönetiminin tavrını takdir etti. Gökçek, "Önyargılı olanlar mutlaka okumalı, bilmemek değil öğrenmemek ayıp" dedi. Ankaragücü'nün açıklamasında Ahmet Gökçek'in kendi dönemine ait 22 milyon TL'lik vergi borcunu yapılandırdığı belirtiliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Protesto doğaldır'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN