Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yusuf YALKIN: Umut'un umudu…

Giriş Tarihi: 8.3.2016
Size sorum şu: "Gençlerbirliği'nde yakaladığı başarı ivmesini, İbrahim Üzülmez Galatasaray'da gerçekleştirmiş olsaydı; medyada nasıl bir yer bulurdu?.." İlk yarı sonunda, "Can çekişir halde olan" bir ekibi, ikinci yarıda dirilt ve hızla yukarılara tırmanmasını sağla!.. Lafta "Kolay gibi" görünüyor ama bu başarı gerçekten "Övülmeye değer" bir durumdur… 7 maçta 6 galibiyet, tek yenilgi; o da şampiyonluk kovalayan Beşiktaş'a karşı… Üstelik mağlubiyete rağmen bu takıma karşı da "Çok başarılı bir futbol" oyna… 6 galibiyet, 18 puan demektir… Tek kelimeyle; muhteşem! İbreyi Gençlerbirliği'nden, yukarıda sözünü ettiğim örneğe yani Galatasaray'a çevirelim… "Büyüklük unvanını yeniden yakalayabilmek için" adeta kıvranan sarı kırmızılı takımın başında Üzülmez Hoca, Ankara'da gösterdiği başarıyı sağlasaydı; yer yerinden oynamaz mıydı?
TV ve gazetelerde her hafta manşete çıkmaz mıydı?
Yorumcular, bu başarıyı övmek için sıraya girmezler miydi?
Hatta abartmayı sevenler, "İbo'ya Avrupa'da antrenörlük yolu açıldı" demez miydi?
Üstelik G.Saray'ın kadrosu ile G.Birliği'nin kadrosu bir mi?
Arada, "Parasal değer olarak" büyük fark var… O halde, neden İbrahim Üzülmez ve ekibinin bu başarısına medyada gerekli değer verilmiyor?
Niçin spor kamuoyunun önüne İbo ve takımının elde ettiği bu mükemmellik "Gösterişli bir biçimde" sunulmuyor?
Sanki Gençlerbirliği'nin elde ettiği sonuçlar olağan?
Kesinlikle değil… Ama medyanın uzun yıllardır sürdürdüğü ve adeta "İlke edindiği" büyüklerin dışındakileri "Pas geçme eğilimi"
Gençlerbirliği'ne
karşı da uygulanıyor! Ankara ekibine ilgiyi ne zaman gösterirler biliyor musunuz? UEFA Avrupa Ligi'ne katılırsa… Hatta manşet bile hazırdır: "Düşme hattından Avrupa'ya…" Olur mu?
Gazeteci arkadaşım, gerçek Gençlerli Umut Çevik yürekten inanıyor buna… "Biz bu sene Avrupa'ya gideceğiz" diyor… İşin içine matematik girince akan sular durur… Evet… Rakamsal verilerle bu mümkün… 5. sıradaki Galatasaray'ın puanı 38, Gençlerin 31… Bu hafta Cimbom'u Ankara'da yenerlerse, makas daralır… Ve bakarsınız arkası da gelir… Zaten Umut'un umudu da bu…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf YALKIN: Umut'un umudu…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN