'Paralel Yapı derneğine gereken yapılsın'

Başkentte Önder Gökçekaya adlı vatandaş, FETÖ ile ilişkisi MASAK raporlarıyla ortaya çıkan Kimse Yok Mu derneği hakkında suç duyurusunda bulundu

Giriş Tarihi: 9.3.2016
'Paralel Yapı derneğine gereken yapılsın'
Kamuoyunda "Paralel Yapı'nın derneği" olarak bilinen ve Danıştay tarafından "İzne gerek olmadan yardım toplayan kuruluşlar" listesinden çıkarılan Kimse Yok Mu için soruşturma açıldı. "Terör örgütüne finansman sağlamak ve şaibeli bağış" gerekçesiyle açılan soruşturmada, dernek başkanı, yöneticileri ve Fethullah Gülen sanık olarak yer alıyor.

"KARA PARA AKLANDI"
Konuyla ilgili adliyeye gelerek suç duyurusunda bulunan Önder Gökçekaya ve avukatı Mehmet Ali Canlı, "Biz tüm Ankaralılar için vatandaşlık görevimizi yerine getirerek başkentin göbeğinde başta Türkiye ve tüm dünyada hayır adı altında manevi sömürü yapan paralel derneği adalete sevk ettik" dedi. "Paralel dernek 'kimse görmeden' kara para aklamaya devam ediyor" diyen Önder Gökçekaya, "Derneğin, FETÖ ile ilişkili olduğu raporlarla sabit, bilinen bir gerçek. Bir terör örgütünün televizyonu, bankası vs. olamadığı gibi derneği de olamaz. Vatandaşların manevi duygularını daha fazla sömürülmemesi ve teröre giden kaynağın kesilmesi adına dava açtım. Bu suç duyurularını evlatlarımızın geleceği için, daha iyi bir Türkiye için yapıyoruz" diye konuştu.

DELİLLER SAVCIDA
Teröre hizmet eden tüm kurumlara tek tek dava açacağının altını çizen Gökçekaya, "Bu derneği faaliyet ve çeşitli para transferleriyle ilgili elimizde belgeler var. Tüm belge ve delilleri savcı beye sunduk. Biz bu dernek için yetkilileri göreve çağırıyoruz ya kapatılsın ya da memleketin hayrına işletilmek üzere kayyuma devredilsin" şeklinde konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Paralel Yapı derneğine gereken yapılsın'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN