SGK'dan köylere çıkarma

SGK, tüm 'yı kapsayan dev bir çalışmaya imza atıyor. Başkentteki köy ve mahalleleri kapı kapı dolaşacak ekipler sosyal güvenlik bilincini artırarak kayıt dışı istihdamı önleyecek

Giriş Tarihi: 12.3.2016
SGK'dan köylere çıkarma
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatının ardından "hizmet ve istihdam" konularında düğmeye bastı. SGK personeli, başkentin tüm köy ve mahallelerini kapı kapı dolaşarak vatandaşların sosyal güvenlik bilincini artırmayı ve kayıt dışı istihdamı önlemeyi planlıyor.

157 KÖYE GİTTİLER

Söz konusu projenin detaylarını SABAH Ankara'yla paylaşan SGK İl Müdürü İsmail Sevinç, "Adına 'Köy Köy Sosyal Güvenlik' diyebileceğimiz projemiz ile SGK hizmetini vatandaşların ayağına taşıdık" diye konuştu. Sevinç, "Türkiye'de bir ilk olan bu çalışma ile SGK personelimiz Ankara'nın tüm köy ve mahallelerini gezmeye başladı. Köy odalarında köylülerimizle bir araya gelen personelimiz SGK ile ilgili tüm soru ve sorunları yerinde dinliyor, anında çözüm getiriyor. Haklar, sosyal yardım ve diğer tüm sorunları noktasında köylere adeta çıkarma yaptık şimdiye kadar 157 köye ulaştık" diye konuştu.

TEK MERKE ZDEN ÇÖZÜM
SGK buluşmalarının yılsonuna kadar süreceğine dikkat çeken Sevinç, "Sigortalı hak ve yükümlülükleri, Genel sağlık sigortası, tarım sigortalılığı, kayıt dışı istihdamın önlemesi, iş kazaları ve meslek hastalıkları ile iş sağlığı ve güvenliği, emeklilik konularında tüm sorunları tek merkezde çözeceğiz" dedi. Sevinç, "Proje sosyal güvenlik bilincinin artırılmasına büyük katkılar sağlayacak. Milletin efendisi köylümüzün her türlü sorunlarına çözüm üreterek, çözümünün takipçisi olacağız. Uzak ilçelerdeki vatandaşları, merkeze gelme zahmetinden de kurtarıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SGK'dan köylere çıkarma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN