Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekonomi e-öğrenme ile gelişecek

Giriş Tarihi: 14.3.2016
Ekonomi e-öğrenme ile gelişecek

Çalışma Bakanlığı ve ODTÜ, iş dünyasında ezber bozduracak Bilge-İş projesini hayata geçirdi

Ekonominin tüm yükünü çeken KOBİ'lerde hem işveren hem de çalışanların ihtiyaç duyduğu alanlarda gelişimlerini internet üzerinden e-öğrenme sistemiyle sağlayabilmeleri için alanında ilk olan İşçi ve İşverenlerin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yoluyla Geliştirilmesi (BİLGE-İŞ) projesi start aldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın desteğiyle ODTÜ'nün yürüttüğü projeyle, 20 ayda 100 ders oluşturulacak.

AMAÇ NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ

Projenin tanıtımı Ankara Rixos Otel'de yapıldı. Projenin 17 Ağustos 2017'de tamamlanacağını söyleyen ODTÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Volkan Atalay, "Projenin esası, geleneksel olarak yürüttüğümüz eğitim faaliyetlerinin bilgi teknolojileri yoluyla çok sayıda kişiye ulaştırılmasının sağlanmasıdır. Projenin hedef kitlesi, KOBİ'ler için işçi ve işverenler ile toplumun dezavantajlı kesimleri olan kadınlar ve engelliler. Projenin amacı nitelikli işgücü oluşturmak" dedi.

AB DESTEK VERİYOR
Avrupa Birliği (AB) Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı Müsteşar François Begeot da, proje ile daha esnek ve yeni teknolojilerin kullanıldığı bir eğitim türü uygulanacağını söyledi. Araştırma ve inovasyonun KOBİ'lerin gelişimi için önemine değinen François Begeot, "AB, Türkiye'nin üyeliğine daha iyi entegre olabilmesi için destekliyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekonomi e-öğrenme ile gelişecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN