Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayatı üç kez ıskaladı 4’üncüde 12’den vurdu

Lösemi hastası Mustafa Yıldırım, farklı sebeplerle üç kez ameliyat masasından kalktı. TÜRKKÖK'ten uygun donör bulunan Yıldırım, başarılı bir ameliyatla sağlığına kavuştu

Giriş Tarihi: 14.3.2016
Hayatı üç kez ıskaladı 4’üncüde 12’den vurdu
Aylardır uygun donörün bir türlü bulunamaması nedeniyle nakil olamayan lösemi hastası Mustafa Yıldırım'ın (29) umutlu bekleyişi "sağlıkla" bitti. Son 9 ayda üç donör bulunan ancak çeşitli sebeplerle ameliyat masasından kalkan Yıldırım, dördüncüsünde hayatı 12'den vurdu. Yıldırım, Kamu Hastaneleri 3. Bölge Genel Sekreterliği Onkoloji Hastanesi'ne yapılan başarılı ameliyatla kansere veda etti.

BEL AĞRISI DİYE GİTT İ KANSER ÇIKTI

Maraş'ta 2014'te artan bel ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede kan kanseri (lösemi) hastası olduğunu öğrenen Yıldırım'ın hayatı o günden sonra alt üst oldu. Mesleğine uzun bir ara veren genç hasta yoğun bir tedavi sürecine girdi. 9 ay önce ambulans uçakla Ankara Onkoloji hastanesine acil olarak nakledilen Yıldırım için bu süreçte uygun donör arandı. Ayrı ayrı zamanlarda üç donör bulundu ancak çeşitli nedenlerle nakil iptal oldu. Yıldırım, son bağışçı ile yeniden yaşam buldu. "Hayatı kıl payı yakaladım" diyen Yıldırım, "Umutlarımı kaybetmek üzereyken TÜRKKÖK'ten uygun donör bulundu, nakil oldum" dedi.

ŞİFAYI ANKARA'DA BULDU
Çeşitli hastanelere başvurduğunu ancak derman bulamadığını belirten Yıldırım, "İlk başvurduğum yer bel fıtığı teşhisi koydu, başka hastane kanser olabilirsin deyip sevk etti. Ben şifayı Ankara Onkoloji'de buldum" diye konuştu. Yıldırım, "Aylarca süren kemoterapi, tedavi bitti, artık sağlıklıyım. Zamanla saçlarımı, hayatımı ve sağlığımın tamamını kazanacağım. Kızılay'a kan veren ismini bilmediğim kahraman bağışçım ile yaşama tutundum. Kanserden kurtuldum ancak bir ricam var. Lütfen TÜRKKÖK'e bağışçı olun, bir tüp kanla bir hayatı kurtarabilirsiniz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayatı üç kez ıskaladı 4’üncüde 12’den vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN