Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En acı bekleyiş

Giriş Tarihi: 15.3.2016
En acı bekleyiş

Keçiören Adli Tıp Kurumu, dün gün boyu en acı bekleyişe sahne oldu. Cenazeleri teslim almak için gelen ailelerin feryatları ve bir bir ortaya çıkan hikayeler yürekleri dağladı

'nın merkezi Kızılay'da önceki akşam gerçekleştirilen hain saldırıda hayatını kaybedenlerin getirildiği Adli Tıp Kurumu' ndan, acılı ailelerin Keçiören'i inleten feryatları yükseldi. Yakınlarını teslim almak için gelen aileler acılı bekleyişe dayanamayarak fenalık geçirirken, saldırıda hayatını kaybedenlerin hikayeleri de yürekleri dağladı.

YENİ İŞE BAŞLAMIŞTI
Saldırıda hayatını kaybedenlerden henüz 1 günlük taksici Turgay Bulut da başkenti hüzne boğdu. Patlama sırasında bulvardan geçen 13 taksiciden biri olan Turgay Bulut (29) hayatını kaybetti. 37 can alan kalleş bomba 2 yaşındaki Efe Kaan'ı da babasından ayırdı. 12 Şubat'ta tek evladı Efe'nin doğum gününü kutlayan ve o günü "Paşam 2 yaşında" fotoğrafıyla ölümsüzleştiren Bulut'un gözyaşlarına boğulan eşi, "Ben Efe'ye hem anne hem baba olamam. Böyle hayal etmemiştik, bana söz vermiştin, beni yıktın" diyerek fenalık geçirdi.

'DEĞERLİ BİR KARDEŞİMİZDİ'
Yeni evli olan ve 2 yıl önce ilk evladını kucağına alan Bulut'un işe başladığı gün hain saldırıda şehit olması yürekleri burktu. Uzun süre iş arayan Bulut, işe başladığı günü dolduramadan hayata veda etti. "Genç ve değerli bir kardeşimizi kaybettik" diyen Şoförler Odası Başkanı Zafer Şener, "Uzun süredir işsiz olduğunu belirterek bize başvurdu. 'Çalış ekmeğini kazan' diyerek işe aldım. Taksiye çıktı, 24 saat mesai bile olmadan hainlerin kurbanı oldu. İlk iş gününde kardeşimizi kaybettik, acımız büyük. Turgay ile birlikte Erdem kardeşimizi de kaybettik. Mekanları cennet olsun" diye konuştu.

'KÖPRÜNÜN DİĞER UCUNDA KALDIM'
Patlamanın en acı dolu hikayelerinden biri de öğretmenlik hayali ile gece gündüz KPSS'ye hazırlanan Sümeyra Çakmak'tı. Gazi Üniversitesi Fizik Öğretmenliği mezunu 25 yaşındaki genç kız ölüme hayallerinin peşinde koştururken yakalandı. Sümeyra'nın arkadaşı Elif D., "Dersimiz 18.20'de bitiyordu. Öğretmen dersi uzatınca Sümeyra çıkmak istedi. Ardından ben de çıktım, durağa yaklaşmıştı. Aramızda 300 metre vardı köprünün ucunda ona giderken gözlerimin önünde paramparça oldu" diye konuştu.

HAYAT BULMADAN HAYATINDAN OLDU
Yılarca böbrek nakli için bekleyen, tam nakil olacağı zaman Kızılay'daki bombalı saldırıda hayatını kaybeden 16 yaşındaki Mehmet Emre Çakar, Adli Tıp'ta bekleyenleri gözyaşlarına boğdu. Kütahya'dan nakil için Ankara'ya gelen, nakilden önce iki arkadaşıyla Kızılay'a eğlenmeye gelen Mehmet Emre, bindiği otobüsün patlaması sonucu hayatını kaybetti. "Can yarıma can bulamadan kaybettim" diyen baba Hikmet Çakar, "Yıllarca tedavi için uğraştık, yavrum bir böbrek umuduyla yaşama direndi ancak bugün cansız bedenini teslim aldım. Umudumu, canımı kaybettim" ifadelerini kullandı.

'ASKERDEN GELDİ YANIMDA KIYDILAR'
Hain saldırıda ağır hasar gören 13 taksiden biri de Erdem Soydan'ındı. (25), Soydan'ın ölümü esnafı yasa boğdu. 2 yıl önce askerden gelen ve kısa süre önce taksiciliğe başlayan Soydan, ekmek parası için mesaide yakalandı hain teröre. Erdem'in Adli Tıp önünde fenalık geçiren annesi ise, "25 yaşında al, yeşil, düğün, dernek görmemiş kuzum, sana ölüm yakışmadı. Askerden sağ gel diye dua ederken yanı başımda kıydılar sana. Erdem'im beni bu acıyla nasıl koyup gitti" dedi. Genç taksicinin çok kalabalık bir taksi esnafı tarafından Adli Tıp'tan alınan cenazesi Kalecik'te defnedildi.

284 NUMARA
EGO'ya ait 284 numaralı otobüste Esertepe yolcuları vardı. Kızılay durağından yolcusunu alıp ayrılmıştı ki bomba patladı. Patlamadan sağ kurtulan şoför Necati Yılmaz, "10 kadar yolcu vardı. Ben camdan fırladım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En acı bekleyiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN