Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Numune dünyaya açıldı

Sağlık Bakanlığı ve TİKA’nın yürüttüğü “Sağlık Eğitimi Protokolü” ile dünya doktorları Ankara’da eğitiliyor. Son olarak Azeri doktorlar sertifikalarını aldı

Numune dünyaya açıldı

Sağlık Bakanlığı'nın 1994'te imzaladığı Sağlık Eğitimi Protokolü kapsamında yürütülen yabancı ülke doktor eğitimi tüm hızıyla sürüyor.
Numune Hastanesi'nde 3 aylık eğitim alan Azeri doktorlar, hastanede düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Azeri doktorlara sertifikalarını takdim eden Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Nurullah Zengin, Türk hekimleri dünyanın dört bir yanından hekim adaylarına eğitim verir hale geldi, büyük bir gurur" diye konuştu. Zengin, "İki ülke arasındaki bu işbirliği zor zamanlardan geçen ülkemiz adına çok önemli. Sağlık çalışanları olarak bunun bir parçası olmaktan mutluyuz. Tarihsel ve kültürel alanda yakın işbirliği içerisinde olduğumuz dost ve kardeş ülkelerle tıp eğitimi alanında bilgi birikimi paylaşımı yapıyoruz. Bakanlığımız bu noktada çok ciddi bir çalışma içerisinde. Türkiye'de bu protokolün uygulayıcısı olan hastanelerde birisiyiz" dedi.

45 BRANŞTA EĞİTİM
Zengin, yabancı doktorların Türkiye'de tüm alanlarda deneyim sahibi olduklarını, 45 branşta eğitildiklerini söyledi. 3 aylık eğitim programı ile Azeri hekimler farklı branşlarda eğitim aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Numune dünyaya açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN