Başkentli iş adamlarından teröre inat sokağa çık çağrısı

Giriş Tarihi: 22.3.2016
Başkentli iş adamlarından teröre inat sokağa çık çağrısı

Başkent iş dünyası, Ankara’da çeşitli mecralardan yayılan asılsız bomba ihbarlarının sosyal ve ekonomik hayatı etkilemesine izin verilmemesi, sokağa çıkılması gerektiğini vurguladı

Başkentteki bombalı terör saldırılarını fırsat bilerek sosyal medyadan asılsız "bomba ihbarları" yayan provokatörlerin eğitim, ekonomi ve sosyal hayatı baltalamayı amaçladığı ifade edildi. Konuyu SABAH Ankara'ya değerlendiren başkent iş dünyasının önde gelen isimleri, terörün bu tuzağını düşülmemesi konusunda uyarılarda bulundu. Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, "Bu asılsız ihbarlar PKK ile bağlantılı kişilerce devreye sokuluyor.
Ekonomik hayatın canlı kalması için bu ihbarlara itibar edilmemeli.
Amaç, korku yaymak, insanları mutsuz, depresif hale getirmek, sokağa çıkmalarını engellemek ve ekonomide işleyen çarkları durdurmaktır" dedi. Bezci, "Devletimiz görevinin başında. İnsanlarımız hayatlarını her zamanki gibi sürdürmelidir" diye konuştu. Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİ- AD) Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı ise terörün tuzağına düşmemek, milletçe yılgınlığa kapılmamak için hayatın olağan seyrine devam etme, daha çok çalışıp üreterek "ekonomik ve sosyal hayatı canlı ve diri tutma" çağrısı yaptı.

'Dükkânları erken açacağız'
Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken de, terör örgütlerinin "Esnaf ve vatandaş sokaktan çekilsin, istediğim gibi korku salayım" diye düşündüğünü ifade etti. Palandöken, "Esnaf iş yapmazsa ekonomi düşer ekonomi düşerse de terör amacına ulaşır. Biz buna izin vermeyeceğiz" dedi.

'Kirli bir oyun oynanıyor'
Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Onursal Başkanı Barış Aydın, "Türkiye üzerinde kirli bir oyun oynanıyor.
Türkiye'yi 2023 ve 2071 hedeflerinden alıkoymak istiyorlar.
Türkiye'yi paçalarından tutup aşağı çekmeyi amaçlıyorlar. Ama bunlar Türk milletini tanımıyorlar.
Bu amaçlarına ulaşamayacaklar.
Bu tuzağa düşmeyeceğiz.
İstedikleri şeyi asla başaramayacaklar. Bu kirli oyuna gelmeyeceğiz" diye konuştu.

'Nafile, başaramayacaklar'
Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) ve Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç da terörün ülke ekonomisini hedef aldığına işaret ederek, "Ekonomimizi, kalkınmamızı baltalamaya yönelik girişimleri boşa çıkarmalıyız. Bizi korkutup sokağa çıkamaz hale getireceklerini umuyorlar. İnsanlar korksun, eve hapsolsun, alışverişini, gündelik hayatını kısıtlasın, ticaret hayatı bitsin... Ama nafile, başaramayacaklar" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentli iş adamlarından teröre inat sokağa çık çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN