Montumu kaybettim bulur musun başkan

Giriş Tarihi: 23.3.2016
Montumu kaybettim bulur musun başkan

Cuma günlerini sadece vatandaşlarla görüşmeye ayıran Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya zaman zaman ilginç talepler geliyor. Kimi vatandaş Lale Meydanı’nda kaybettiği montu için bile başkanın karşısına çıkıyor

Sincan'da yaşayan vatandaşlar cuma günleri Belediye Başkanı Doç. Dr.
Mustafa Tuna ile yüz yüze görüşerek sorunlarını ve isteklerini dile getiriyor. SABAH Ankara'ya konuşan Başkan Mustafa Tuna, "Bir cuma merkezde, bir cuma Yenikent'te bir cuma ise Temelli'de vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz.
Bu görüşmelerde vatandaşlarla yüz yüze gelerek onların düşüncelerini, ihtiyaçlarını ve taleplerini dinliyoruz.
Biz belediye olarak yapabileceklerimizi gerçekleştiriyoruz, diğer kurumları ilgilendiren hususlarda da vatandaşlarımız adına bu konuları takip ediyoruz. Böylelikle vatandaşlar şikâyetlerini birinci elden dile getirip, birinci elden çözüme kavuşturuyor" dedi.
Belediye başkanının dert babası olduğunu dile getiren Tuna, "Bazen çok farklı durumlar oluyor. Mesela; vatandaşın birisi çocuğunun montunu kaybetmiş.
Bunun gibi ayakkabısını kaybeden, sevdiği kızı almak isteyen kısacası herkes bize geliyor. Bir gün gencin biri, "Başkanım ben bir kızı seviyorum. Kızın babası bana vermiyor. Babası belediyede çalışıyor. Bir aracı olur musunuz?"dedi. Ben de 'Olabilecek bir şey varsa konuşuruz' dedim. Ben bu tür istekleri normal karşılıyorum.
Çünkü belediye başkanı görev yaptığı ilçenin dert babasıdır.
Her türlü sıkıntının muhatabıdır.
Vatandaş nereye gidecek?
Gelecek başkanına derdini anlatacak" şeklinde konuştu.

KAPIMIZ HERKESE AÇIK
Sincan'daki 500 bin vatandaşın kendisiyle görüşebileceğini belirten Başkan Tuna, "Kimse ben başkanla görüşemedim, derdimi anlatamadım demesin. Bu yüzden cuma günlerimi sırf bu işe ayırdım.
Tabii diğer günlerde gelenlerle de görüşüyoruz. Zaten bizde tatil yok. Pazar günüde buradayım. 365 günün sadece 2 günü tatil yapıyoruz.
Ramazan ve kurban bayramlarının birinci günleri izinliyiz. Diğer günler görevimizin başındayız. Kapımız bütün vatandaşlarımıza açık.
Cuma günü gelen vatandaşlarımızla süre sınırlamamız da yok. Salondaki son vatandaşla görüşene kadar buradayız.
İsterse sabaha kadar sürsün.
Yeter ki vatandaşın kafası berraklaşsın.
Bu bizim için de verimli oluyor. Çünkü vatandaşın ne beklentisi olduğunu öğreniyoruz" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Montumu kaybettim bulur musun başkan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN