Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terör, çarkları durduramayacak

Giriş Tarihi: 23.3.2016
Terör, çarkları durduramayacak

OSTİM’de sanayiciyle bir araya gelen AK Parti Ankara Milletvekili Çiçek, “Niyet ekonominin belini kırmak ama teslim olmayacağız” dedi

AK Parti Ankara milletvekilleri, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ve sanayicilerle bir araya geldi, sanayiciye "yılmayın, yanınızdayız" mesajı verdi. Toplantıda, son yaşanan hain terör saldırıları ve üretime etkileriyle birlikte, yerli üretimle ilgili sorunlar ve çözüm yolları, başkentin sanayi rotası konuşuldu.

"TESLİM OLMAYACAĞIZ"
Sanayiciye "Korkmayın, yola devam edin" mesajı veren AK Parti Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, "Dünyanın en sorunlu 11 bölgesinin ortasında asırlık bu medeniyeti yaşatıyoruz. Tedbirleri kusursuz alıp yola devam edeceğiz" dedi. Hükümetin toplumda hâkim olan "korku" için planladığı çözümlerin olduğunu belirten Çiçek, "AVM ve iş merkezlerinin yoğunluk ve müşteri potansiyeli yüzde 60 düştü. Üretim ve ekonomi hükümetimizin her daim öncelik verdiği ciddi bir alan. 'Teröre teslim olmadık' sloganlarını ön plana çıkaracağımız 'Büyük Kardeşlik ve Birlik' mitingleri düzenlemeyi düşünüyoruz. Öte yandan Ostim başta Ankaralı sanayicinin sıkıntılarını farkındayız, ne isterseniz yanınızdayız.
Ankara'yı büyütecek Ostim 2 Projesi'nin ranta takılması çok üzücü. Oraya iskan ruhsatı vermeyip sanayi ruhsatı vermek gerek. Türkiye'nin tüm sorunlarının çözümü üretimden geçiyor" diye konuştu.

'Periyodik hale gelsin
Ankara Milletvekillerinden Emrullah İşler, Murat Alparslan, Aydın Ünal gibi isimlerin de katıldığı toplantıda vekillerden "Periyodik sanayi istişaresi" teklifi geldi. Vekiller, "Sorunun kaynağına inip birlikte çözelim" önerisini sundu.

'Ostim 2 için destek bekliyoruz'
Ankaralı vekil ve sanayicilerle Ostim ve sanayinin sorunlarını paylaşan Orhan Aydın, teröre karşı tek vücut olup, üretimi artırma önerisinde bulundu.
Aydın, "Korkarsak, terörün tuzağına düşmüş oluruz.
Şimdi ayağa kalkalım. Terörün panzehiri hayata ve kalkınmaya daha güçlü sarılıp 'yılmadık' diyerek tam yol ileri üretim yapmak.
Öte yandan yerli üretimde yerli sanayicinin desteklenmesini aşamadık. Hükümetimizden ihale ve çalışmalarda yerli firmalara el uzatmalarını istiyoruz.
Biz Ostim olarak hazırız. Sağlık, raylı sistem vs.'deki dışa bağımlılığı bitirmek için bize el verin, üretelim. Ostim'in bunun dışındaki en önemli sorunlarından bir de tıkanan Ostim 2 projesi. Bu konuda hükümetimizden destek bekliyoruz" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terör, çarkları durduramayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN