Osman BEKAR: 'Yetkim yok!..' Erzik..

Giriş Tarihi: 24.3.2016

Aziz Yıldırım'ın sabık UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik için söylediği, "Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın politikası yaptığı için. Siz hiçbir şeye karışmazsanız, masallarla herkes suçlanır.
Biz dik durmasaydık belki üzüntüden, kederden ölürdük"
şeklindeki açıklamasını okuyunca "Günaydın! Aziz Bey" dedim. İki yıldır söylüyorum ve yazıyorum. UEFA ve FIFA'da önemli görevler yapan diye her zaman böbürlendiğimiz Şenes Erzik Bey'in kağıt üzerinde bir Türk'ün orada bulunmasından daha fazla bir faydası olmadı. Sayın Erzik'in görev yaptığı süre içinde ülke futbolunun karşılaştığı kötü durumlar karşısında takındığı tavırlara bakmanız yeterli olacaktır.
Ama uluslararası arenada bizim için lehimize gelişmeler olduğunda Şenes Bey'in ismi birileri tarafından haberlerde satır aralarına mutlaka sıkıştırıldı. Bazı spor adamlarımız yaptıkları lobi faaliyetleriyle, uluslararası alandaki etkinlikleri ile ülkemize birçok organizasyon kazandırırken, 2 yıl olması gereken doping cezasını 6 aya indirebiliyorken, bu ve benzeri olaylarda Şenes Bey'in tutumu genelde "Benim yetkim yok" ile sınırlı olmuştur.
Hep belirttiğim gibi; Sayın Erzik orada sadece bir Türk olarak bulunmuştur.
Onun dışında ülke futbolumuza bir faydası olduğunu ben hatırlamıyorum.
Milli takımımızın maçlarında, kulüplerimizin uluslararası organizasyonlardaki maçlarında hakemlerden dolayı saç baş yolduğumuz günler oldu. İşte o günlerde Şenes Erzik UEFA ve FIFA'nın hakem atamaları işinin başındaki ya da 2. ismiydi. Elbette küreğin sapını bize yont demiyoruz ama bize yapılan haksızlıklara karşı da bizi temsilen dik durmasını beklerdik ama olmadı. Yapmadı yapamadı… Aynı Şenes Erzik Türk futbolu şike skandalıyla çalkalanırken TFF Onursal Başkanı olarak Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı için adı geçince, "Eğer görev verilirse kaçmam" demiş hatta Başbakan Erdoğan'la görüşmüştü.
Ama sonra bir anda görev alamayacağını söyledi. Hem de Spor Bakanı Çağatay Kılıç'ı bir zahmet telefonla arayarak.. Ahh! Türk Futbolu ahhh..! Kimlerin eline kaldın..

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osman BEKAR: 'Yetkim yok!..' Erzik..
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN