66 hassas noktaya ekip her AVM’ye 5 polis

Terör örgütlerine fırsat vermemek için güvenlik önlemlerini artıran Ankara Emniyet Müdürlüğü, 66 hassas noktaya sabit motorize ekip yerleştirdi. Vatandaşların güvenliği için her AVM’de 5 polis görev yapıyor

Giriş Tarihi: 27.3.2016
66 hassas noktaya ekip her AVM’ye 5 polis
Ankara Emniyet Müdürlüğü 'Yeni Başkent Güvenlik Konsepti' çerçevesinde alınan tedbirleri açıkladı. 19-25 Mart tarihleri arasında yapılan yol kontrolü ve aramalarda 53 bin 112 kişinin GBT/UYAP sorgulaması yapıldı, çeşitli suçlardan aranan 305 kişi yakalandı. 23 bin 184 araç sorgulandı, 835 araca adli ve idari işlem yapıldı. Bu aramalarda 7 tabanca, bir av tüfeği, 5 kurusıkı tabanca, 148 fişek, 356 gram uyuşturucu madde, 728 uyuşturucu hap, 78 taş kokain ele geçirildi.

66 HASSAS NOKTAYA EKİP
Ankara Emniyet Müdürlüğü, yeni güvenlik planlaması yapılarak, önleyici polislik hizmetine ağırlık verildiğini bildirdi. Yapılan açıklamada "Terör örgütlerinin muhtemel hedefi olma niteliğinde bulunan kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Kızılay bölgesi, AŞTİ, Tren Garı, Metro, Ankaray ve AVM'ler başta olmak üzere polisin daha görünür kılınması ve terörist gruplarının Ankara'yı hedef alan eylemlerine karşı güçlü bir caydırıcılık sağlaması amacıyla ilimiz genelinde belirlenen 66 hassas noktada sabit motorize ekip görevlendirmesi yapılmıştır" denildi.

HER AVM'YE 5 POLİS
Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu ve önem arz eden cadde, sokak ve güzergâhlarda motorize ekip ve yaya devriye olarak görevlendirme yapılan personele zimmetleme işlemleri yapıldığına dikkat çekilen açıklamada, ayrıca vatandaşın yoğun olarak bulunduğu il merkezindeki 34 AVM'de yaya polis devriyesi oluşturularak, her AVM'de 5 polis görevlendirildiği belirtildi. Açıklamada, Ankara'da önem arz eden bulvar, cadde ve kamu binalarının bulunduğu bölgelerde devlet büyüklerinin bulundukları nokta, çevresi ve geçiş yapacakları güzergâhlarda 24 saat esasına göre şüpheli araç ve şahıs uygulamasının titizlikle yapıldığı vurgulandı.

BESTEKâR SOKAK'TA BÜYÜK DENETİM
Polis ekipleri, Çankaya'da da araçlar ile sürücü ve yolculara yönelik uygulama yaptı. Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan'ın talimatıyla, Bestekâr Sokak'ta çok sayıda polis ekibinin katılımıyla denetim gerçekleştirildi. Ekipler, geniş güvenlik önlemlerinin alındığı uygulama noktasında, trafikteki araçları durdurarak plakaları ve araçtakilerin kimliklerini sorgulayıp, üst araması yaptı. Uygulamada, haklarında arama ve yakalama kararı bulunanlar gözaltına alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
66 hassas noktaya ekip her AVM’ye 5 polis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN