‘Kaktüs ile Baktüs’ minikler için perde dedi

Yenimahalle Belediyesi, çocukların heyecanla beklediği “Diş Mikropları Kaktüs ile Baktüs” müzikli tiyatro oyununu miniklerle buluşturdu

Giriş Tarihi: 28.3.2016
‘Kaktüs ile Baktüs’ minikler için perde dedi
50. Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu'nda sahnelenen ücretsiz oyunu çok seven çocuklar diş sağlığı ile ilgili yepyeni bilgiler edinip, kendilerine sorulan soruları cevapladılar. İki diş mikrobu olan Kaktüs ile Baktüs'ün amaçları daha çok insanın içine girerek çoğalmak ve güçlenmektir. Bunun için ilk hedefleri ilköğretim çağında olan küçük Ayça'dır. Ayça'yla televizyon yıldızları olduklarını söyleyerek arkadaş olurlar. Onu yanlış yönlendirerek diş sağlığının bozulmasına yol açarlar. Ayça ailesinin ve arkadaşlarının önerisiyle diş doktoruna gider ve diş sağlığı ve genel sağlığı için nasıl davranması gerektiğini öğrenir. Böylece mikroplardan kurtulur.

ÇOCUKLAR DA KATILDI
Tiyatro oyununun her anını büyük bir heyecanla pür dikkat izleyen çocuklar zaman zamanda oyuna dahil oldu. "Diş Mikropları Kaktüs ile Baktüs" adlı oyun 14 Nisan Perşembe gününe kadar her salı saat 10.00'da, her perşembe ve pazar günü de saat 14.00'da Yenimahalle Belediyesi 50. Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu'nda sahnelenmeye devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Kaktüs ile Baktüs’ minikler için perde dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN