Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkentin dört bir yanı çiçek bahçesine dönecek

Başkent genelinde toplam 7 milyon mevsimlik çiçek dikecek olan Ankara Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da kenti rengarenk yapacak

Giriş Tarihi: 29.3.2016
Başkentin dört bir yanı çiçek bahçesine dönecek
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara'da kişi başına düşen yeşil alan miktarının 22 yılda 2 metrekareden, yaklaşık 20 metrekareye yükselip 10 kat arttığını belirterek, Ankara'da nüfus oranının 2 kat arttığını da kaydetti. Yolları, parkları ve rekreasyon alanlarıyla daha yeşil bir Ankara için her yıl binlerce yeni ağaç dikildiğini kaydeden Gökçek, "Dikim zamanının başlamasının ardından geçen kısa süre içinde ekiplerimizce çınar, ıhlamur, akçaağaç, servi, leylandi, karaçam gibi onlarca türden 25 bin ağacı toprakla buluşturduk. 2016 yılı içinde toplam 100 bin ağacın dikimini tamamlayarak, daha yeşil bir Ankara oluşturacağız" dedi.

7 MİLYON MEVSİMLİK ÇİÇEK

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ömer Bircan da refüjler ile ana arterlerin yanlarına, uzun ömürlü ve az su isteyen bitkilerden olan çalı gruplarının dikimlerinin de sürdüğünü söyledi. Bircan, "2 ayda 1 milyon çalı grubu dikildi. Yıl sonuna kadar da ardıç, berberis, taflan, altın çanak, ateş dikeni gibi çalı gruplarından oluşan 15 milyon bitkinin dikimini gerçekleştireceğiz. 2016 yılı içinde 7 milyon mevsimlik çiçek ve 900 bin gül dikileceğini, şimdiden 2 ayda 728 bin çiçek ile 265 bin gül dikildiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentin dört bir yanı çiçek bahçesine dönecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN