Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakım-onarım göz dolduruyor

Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet birimlerinin kapı, pencere, masa gibi ihtiyaçlarını karşılayan kent bakım atölyeleri, adeta Ankara’nın bakım-onarım üssü gibi çalışıyor

Giriş Tarihi: 8.4.2016
Bakım-onarım göz dolduruyor
Büyükşehir Belediyesi çatısı altında hizmet veren ve kapı, pencere, masa gibi ihtiyaçları karşılayan atölyeler, adeta bir "bakım-onarım" üssü gibi çalışıyor. Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı'na bağlı Bakım Onarım Şubesi'ne ait atölyelerde; mobilya, doğrama, boya, döşeme, sıhhi tesisat, inşaat, elektrik gibi çeşitli branşlardan oluşan bölümler bulunuyor. Kent Bakım atölyelerinde, Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet birimlerinin ihtiyacı olan, kapı, pencere, masa gibi malzemelerinin imalatları da gerçekleştiriliyor. Çok sayıda Kent-Bakım onarım ekibi de her gün alt-üst geçit, engelli asansörü gibi kent bütününü oluşturan unsurların bakım ve onarımlarını yapmak üzere başkentin değişik noktalarına dağılıyor.

BARI NAKLARA KULÜBE
Büyükşehir Belediyesi Kent-Bakım- Onarım atölyelerinde dönemsel ihtiyaçlara göre yapılan işler çeşitlilik kazanırken, son dönemde Gölbaşı Hayvan Barınağı için çok sayıda köpek kulübesi de imal ediliyor. Büyükşehir Belediyesi'ne ait parklarda ahşap oturma grupları ve döşemeleri yapım işini de yerine getiren atölyede, ve mezarlık hizmetlerinde kullanılan tabutların da bakım ve onarımı yapılıyor. Kent Bakım Onarım Şubesi, Büyükşehir Belediyesi hizmet birimlerinin, sosyal ve kültürel tesislerinin, çeşitli cadde ve bulvarlardaki cam bariyer ve ferforje demir korkulukların, drenaj pompalarının, klima, asansör ve yürüyen merdivenlerin, alt geçit ve tünellerde bulunan rögar, kanal ve bacaların, paslanmaz korkuluk ve köprü çelik halatların, altgeçit ve tünellerdeki levhaların; altgeçit, tünel, yaya alt ve üst geçit, meydan, dekoratif cadde ve bulvar gibi kent aydınlatma sistemlerinin; beton bariyer, mantar ve dubaların bakım ve onarımını yapıyor. Kent Bakım atölyelerinde "tehlikeli" sınıfta yer aldığı için çalışanlara her yıl düzenli iş güvenliği eğitimi de veriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakım-onarım göz dolduruyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN