Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mogan’a ikinci iptal

Giriş Tarihi: 8.4.2016
Mogan’a ikinci iptal

Mogan Gölü’nün temizlenmesi ile ilgili ihale sürecini başlatan ve Şehircilik Bakanlığı, ihaleyi ikinci kez iptal etti. İptale gerekçe olarak şirketlerin beklenenin üzerinde fiyat vermesi gösterildi

'nın denizi olarak tabir edilen ve başkentlilerin hafta sonu en çok gittiği yerlerin başında gelen Gölbaşı'ndaki Mogan Gölü'nün temizlenmesi için açılan ihale ikinci kez iptal edildi. Temizlik çalışmaları için üst düzey devlet yetkililerinin katılımıyla yapılan toplantının ardından ve Şehircilik Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gölbaşı Belediyesi protokol imzalamıştı.

4 NİSAN'A ERTELENMİŞTİ
İmzalanan protokolün ardından Kalkınma Bakanlığı, gölün temizliği ile ilgili bütçe ayırırken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ihale tarihini 2 Şubat olarak açıklamıştı. Gölün dip çamurunun çıkartılması ve su yüzeyinin temizlenmesini kapsayan ihale iptal edilerek 5 Nisan'a ertelenmişti.

FİYAT İNDİRİMİ BEKLENİYOR
EKAP'ta yayınlanan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yeni binasında düzenlenen ihaleye çok sayıda şirket katıldı. Bakanlık, şirketlerden gelen tekliflerin proje için ayrılan bütçenin çok üstünde olması nedeniyle ihaleyi yeniden iptal etti. Şirketlerin belirlenen bütçeye kadar düşmesi beklenirken Mogan Gölü'nün temizliği ile ilgili son kararı, hazırlanan rapor doğrultusunda Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı verecek. 3 yıl sürmesi planlanan Mogan Gölü'ndeki temizlik çalışmalarında Haliç'te uygulanan vakumlama tekniğinin bir benzerinin yapılacağı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mogan’a ikinci iptal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN