Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Teröre destek ’yi yaktı’

Gökçek, milletvekillerine gösterilen tepkilerin, terör örgütlerine verilen destekten kaynaklandığını ifade etti

Giriş Tarihi: 13.4.2016
‘Teröre destek CHP’yi yaktı’
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bir televizyon kanalında, son günlerde özellikle şehit cenazelerinde 'na ve milletvekillerine gösterilen tepkilerin, CHP'nin terör örgütü PKK ve DHKP-C yanlısı tutumlarından kaynaklandığını kanıtlarıyla gösterdi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, "Terörle bizi irtibatlandıranlar, ahlaksız ve şerefsizdir" sözünü hatırlatan Gökçek, "Ey Kılıçdaroğlu; biliyorum ki bu sözler banaydı. Bana şerefsiz dedin, ben bugün cevabımı verdim. Bu anlattıklarımın cevabını, git kendi grup toplantında ver" diye konuştu.

"PKK'LILARLA YOLUNU AYIR"
Kılıçdaroğlu'na, partideki PKK yandaşlarıyla yollarını ayırması gerektiğini ve izlemesi gereken politika hakkında öneriler sunduğunu, tweet'lerini okuyarak anlatan Gökçek, bu konudaki son tweet'inde ise "Eğer tavsiyelerime uyarsa, Türk halkı kadirşinastır ve kendisini özür dilemesi halinde affeder" dediğini söyledi. Gökçek, Kılıçdaroğlu'nun geçmişte SSK Genel Müdürlüğü döneminden günümüze terörist örgütlerle ilişkilerini de belge, gazete kupürü, video görüntüleri ve fotoğraflarla ayrıntılı şekilde anlattı.

TANRIKULU VE DOĞAN ÖRNEĞİ VERDİ
Gökçek, CHP'nin, terör örgütü DHKP- C ile ilişkilerini de Grup Yorum'un eski solisti, CHP Milletvekili Hilmi Yarayıcı ile Kılıçdaroğlu ve Sezgin Tanrıkulu gibi milletvekilleri, CHP örgütlerinden yapılan destek açıklamalarını, ayrıntılı şekilde anlattı. Gökçek, CHP İstanbul Milletvekili Selina Doğan'ın "Soykırımın 100. yılında aday yapılmam anlamlı" sözlerini de örnek olarak sundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Teröre destek CHP’yi yaktı’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN