Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Yeni Mamak’ projesi masaya yatırıldı

Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden “Yeni Mamak” için toplantılar sürüyor. Bir araya gelen heyet, gelinen son noktayı konuştu

Giriş Tarihi: 14.4.2016
‘Yeni Mamak’ projesi masaya yatırıldı
Mamak'ta 7 milyon metrekare alan üzerinde uygulanan ve 14 mahalleyi kapsayan "Yeni Mamak" Kentsel Dönüşüm Projesi ele alındı. Mamak Belediye Başkanı ile Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Gökşin'in de yer aldığı toplantıda 11 etap konuşuldu.

11 ETAPTAN OLUŞUYOR
Mamak Kentsel Dönüşüm Koordinasyon 'nde her ayın ilk haftası toplanarak kararlar alan heyet, toplantıda 8, 9, 10 ve 11. etapların plan çalışmaları ile birlikte 1, 4, 5 ve 6. etapların çevre düzenleme ve alt yapı çalışmalarını görüştü. Bugünü ve geleceği düşünerek planlar ürettiklerini kaydeden Akgül, "Sürdürdüğümüz kentsel dönüşüm projelerimizle ilçemize yeni bir yüz kazandırarak insanlarımızı sağlıklı, güvenli ve modern yaşam alanlarına kavuşturuyoruz" dedi. Büyükşehir Belediyesi, TOKİ ve Mamak Belediyesi birliğinde yapılan ve 11 etaptan oluşan projede 50 bin konut, 500 iş merkezi, dev rekreasyon alanları bulunuyor. 13 bin 400 gecekondunun bulunduğu alanda bugüne kadar anlaşma sağlanan gecekondu sayısı 8 bin 056, yıkılan gecekondu sayısı ise 3 bin 600 oldu. Bin 193 konut ise tapulu hak sahiplerine teslim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Yeni Mamak’ projesi masaya yatırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN