Başkentin ‘Hanımları’ sahnede devleşti

Büyükşehir Belediyesi hanım lokalleri üyelerinden oluşan 18 farklı halkoyunu ekibi, “Hanım Lokalleri 6. Halk Oyunları Şenliği”nde ’nin dört bir yanına ait oyunları büyük bir ustalıkla sergiledi

Giriş Tarihi: 15.4.2016
Başkentin ‘Hanımları’ sahnede devleşti
Ankara'da 22 farklı noktada hizmet veren hanım lokallerine üye her yaş ve meslekten kadınların oluşturduğu 18 farklı ekip, Kırklareli'nden Kars'a, Trabzon'dan Van'a, Bilecik'ten Artvin'e kadar 'nin 7 bölgesine ait halk danslarıyla muhteşem bir gösteri sundu. "Hanım Lokalleri 6. Halk Oyunları Şenliği"nde folklor ekipleri, sergiledikleri performansla tam not alırken, salonu dolduran izleyiciler de davul, kemençe ve akordiyon eşliğinde çalan halk oyunların ritmine alkışlarla eşlik etti. Gençlik Parkı Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirilen Halk Oyunları Şenliği'ne, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in eşi Nevin Gökçek, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Nazlı Ergül, BELKO Genel Müdürü Selma Okuroğlu, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Büşra Aldoğan, ANKET A.Ş.Genel Müdürü Belma İlhan, bürokratlar, hanım lokalleri üyeleri ile çok sayıda başkentli kadın katıldı. Hanım Lokalleri 6. Halk Oyunları Şenliği'nin sonunda sahneye davet edilen Nevin Gökçek, Büyükşehir Belediyesi'nin, hanım lokalleriyle birlikte büyük bir aile olduğunu belirterek, "Biz Ankaralı kadınlar olarak, 'nin en büyük ailesine sahibiz. Değerli üyelerimizin sergiledikleri gösteriyle, vatanımızın topraklarını adım adım gezmiş olduk. Bize bu değerleri hatırlatan ve yaşatan değerli öğretmenlerimize, siz değerli üyelerimize teşekkür ederim" dedi.

GENCİ YAŞLISI BİRLİKTE DANS ETTİ
Uzman eğiticiler tarafından haftada 1 gün verilen kurslara katılan 18-60 yaş arası Başkentli hanımlar, halk oyunları dalında hünerlerini, bu yıl altın- cısı düzenlenen şenlikte ortaya koydu. Üyeler, gösteri sırasında oldukça heyecanlı anlar yaşadı. Düğün, kına, halay ve horondan efelerin askere uğurlanmasına kadar birbirinden renkli ve koreografiler eşliğinde danslarını sergileyen ekiplerin rollerini büyük bir ustalıkla yerine getirmeleri, büyük alkış aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentin ‘Hanımları’ sahnede devleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN