Teröre darbe kent dışında vurulacak

İl Emniyet Müdürü Karaarslan, terör saldırılarını kent merkezine ulaşmadan engellemek amacıyla 680 i başkentin ilçelerinde görevlendirdi

Giriş Tarihi: 16.4.2016
Teröre darbe kent dışında vurulacak
'da yaşanan terör saldırılarının ardından kent genelinde güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı. Bu kapsamda Ankara İl Emniyet Müdürlüğü, "terörle mücadele konsepti" çerçevesinde farklı bir uygulamaya geçti. Terörü merkeze ulaşmadan önlemek maksadıyla merkeze bağlı tecrübeli 680 ve emniyet amiri ilçelere atandı. Yeni uygulama ile Ankara genelinde polisin daha görünür olması amaçlanırken, halkın güvenliğini tehdit eden 'teröre' karşı erken ve daha kapsamlı mücadele sağlanacak. Merasim Sokak'ta yaşanan terör saldırısından sonra gerçekleştirilen Güvenlik Zirvesi'nde Ankara'ya özgü güvenlik konsepti oluşturulmuştu. Bu doğrultuda transit geçişler ve Ankara'ya gelen araçlar sıkı denetimden geçirilirken polisin görünür olması için yaya devriye ekipleri kuruldu.

ASAYİŞE 200 EK PERSONEL
Kamu binaları ile büyükelçilikler sindeki güvenlik önlemleri artırıldı. Bunun için Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde Devriye Ekipler Amirliği'nde yaya devriye ekipleri kuruldu. Asayiş Şube Müdürlüğü emrine diğer birimlerden yaklaşık 200 personel kaydırılarak terörle mücadele konseptinde merkeze ağırlık verildi. Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaarslan'ın geçtiğimiz günlerde göreve başlamasıyla terörle mücadele konseptinin uygulanmasında da değişiklik yaşandı. Bütün şube müdürlükleri, ihtiyaç duyduğu, faaliyetlerini yürütebileceği asgari personel sayılarını tespit etti. Her birim sorumluluk alanı doğrultusunda alınması gereken tedbirleri yeniden belirledi. Şube müdürlüklerinde görev fazlası personel sayıları saptandıktan sonra tayin emirleri hazırlandı. Terörle mücadeleyi daha geniş alana yaymak, polisin sadece merkezde değil her semtte görünür olmasını sağlamak amacı ile polis memuru ve emniyet amirlerinden oluşan 680 polis Ankara'nın farklı ilçelerine atandı.

MERKEZDE SİVİL, İLÇEDE ÜNİFORMALI ÇALIŞACAKLAR
Merkeze bağlı, sokak pratiği olan, olay önleme açısından tecrübeli ekip, terörle mücadele konseptinin yeni uygulamasıyla merkezi güçlü ve güvende tutma ve terörü merkeze gelmeden önlemek amacıyla ilçelere takviye yapıldı. Böylece ilçelerdeki ekip sayısı da artmış oldu. Polis yaya ve araçlarla her ilçede devriye atacak ve her yerde hissedilir, görünür ve daha ulaşılır olacak. Halkın kendini güvende hissetmesi, teröre karşı alınması kararlaştırılan tedbirlerin halkın yoğun olduğu ilçelerde tam manası ile uygulanabilmesi sağlanacak. Merkezde sivil olarak çalışan polisler ilçelerde resmi ve üniformalı olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröre darbe kent dışında vurulacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN