Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara’ya ‘sınırsız inovasyon’ geliyor

İnovasyon Haftası’ coşkusu 4-5 Mayıs’ta Ankara’ya taşınacak. Hafta kapsamında, ihracatçının olmazsa olmazı Ar-Ge, inovasyon ve tasarımla yeni bir heyecan dalgası oluşması bekleniyor

Giriş Tarihi: 20.4.2016
Ankara’ya ‘sınırsız inovasyon’ geliyor
'de inovasyon ekosisteminin gelişmesi için çalışmalarını sürdüren İhracatçılar Meclisi (TİM), " İnovasyon Haftası" etkinliklerini 4-5 Mayıs 2016 tarihlerinde Ankara'ya taşıyacak. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde TİM ve Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri organizasyonuyla düzenlenecek etkinlikler Arçelik, TEB, THY, Ankara Kalkınma Ajansı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin stratejik ortaklığında gerçekleşecek. TİM'in Anadolu'ya yaydığı Türkiye İnovasyon Haftası etkinlikleri başkentteki adresi Congresium Ankara olacak. Türkiye İnovasyon Haftası'nın lansman toplantısında bir araya gelen organizasyonun tüm paydaşları, herkesi bu etkinliklere davet etti. Organizasyonla ilgili bilgi veren TİM Başkanı Büyükekşi, dünya çapında bilinen büyük firmaları ve markaları ile teknolojiye yön veren, milli gelirinin yüzde 3'ünü Ar-Ge'ye ayıran bir Türkiye meydana getirmek zorunda olduklarını dile getirdi. TİM olarak inovasyona verdikleri önemin altını çizen Büyükekşi, "Dünyayı artık Ar-Ge, markalaşma, inovasyon ve tasarım ile yönetmek mümkün. Küresel İnovasyon Endeksinde İsviçre, İngiltere, İsveç ilk 3 sırayı paylaşan ülkeler. Türkiye ise 58. sırada. Türkiye olarak hedeflerimiz çok büyük. Bu doğrultuda, yüksek teknoloji yoğun sanayisini oluşturmuş, özgün marka ve geniş pazarlama ağlarına sahip bir Türkiye yaratmak zorundayız. Bu hedeflerimize ulaşmamız noktasında Türkiye'de inovasyon kültürünün yaygınlaşması çok büyük önem arz ediyor. Gelin hep birlikte bu organizasyonu halkımıza anlatalım" dedi. OAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Kahraman da 'Türkiye İnovasyon Haftası Ankara Buluşması'na ikinci kez ev sahipliği yapacaklarını hatırlatarak, "Yenilikçilik artık çok önemli bir hale geldi. Bürokrat kenti Ankara'dan yenilikçi ürünler istiyor ve ihracatını bu yönde artırmasını bekliyoruz" diye konuştu. OAİB Koordinatör Başkan Yardımcısı Şerafettin Ceceli de etkinliklerle ilgili bilgiler vererek özellikle 'Dijital oyunlar' ve 'Animasyon Filmler ve Sinema Endüstrisi' alanında düzenleyecekleri panellere dikkat çekti.

TİCARİ İŞBİRLİĞİNE DEĞİNDİ
Partner ülke Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı Sylvain Berger de iki ülke arasındaki birçok alanda sürdürülen ticari işbirliğine değindi. "Türkiye'nin inovasyon konusunda kararlılıkla ilerlemesi etkileyicidir. Önümüzdeki dönemde kurumsal, kamusal ve özel sektör işbirliğiyle birlikte ortak çalışmaya devam edeceğiz" diyen Berger, yıl boyunca inovasyon alanında Türkiye'de farklı etkinliklere imza atmak istediklerini vurguladı.


Arda TOPAL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara’ya ‘sınırsız inovasyon’ geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN