Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YUSUF YALKIN: Hesabınızı iyi yapın!..

Giriş Tarihi: 20.4.2016

Zaman hafızalarımızı zorlayıp yazıyoruz. Eskiden takımlar Ankara'ya deplasmana geldiklerinde, cumartesi ve pazar günleri üst üste iki maç oynarlardı.
Örneğin Fenerbahçe ve Beşiktaş Başkent'e gelirler, ilk gün Fenerbahçe Ankara Demirsporla, Beşiktaş Ankaragücü ile oynar; sonraki gün ekipler yer değiştirir F.Bahçe'nin rakibi A.Gücü, Beşiktaş'ın rakibi Ankara Demirspor olurdu. Zaten Ankara'da bir zamanlar 1.Lig'de oynayan 5-6 ekip vardı.
A.Gücü, Ank. Demirspor, Şekerspor, Gençlerbirliği, Hacettepe… İki üç haftada bir üç büyükler buraya gelirdi. , G.Saray ve F.Bahçe'nin bu sıklıkta Ankara'ya gelmeleri, 19 Mayıs Stadı'na azımsanmayacak fazlalıkta bir futbolseveri çekerdi. Siz şimdi bakmayın tribünlerin boş kaldığına… Kimi zaman izdiham olur, taraftarların bir bölümü dışarıda kalırdı.

***

Bir kaç hafta sonra lig sona erecek… Osmanlıspor, kendisinden hiç beklenmeyecek bir çıkış yakaladı. Elde ettiği sonuç, hiç de yadsınamayacak bir başarının sonucunda gerçekleşti. M. Reşit Akçay ve ekibi zor olanı başardı. Lig başlarken Osmanlıspor için 11-14 arasında olması "İyi" görünüyordu. Şimdi, "Neden UEFA Avrupa Ligi olmasın" diye düşünülüyor!
Bu nedenle teknik heyeti ve futbolcuları kutlamak gerekir. Tabii bir de yönetimi… Futbolculara hiçbir sıkıntı çektirmediler.
Ama önümüzdeki sezon mutlaka bir "hedef ve parola ile" sahaya çıkmalılar!..
İlk iş, hemen şimdi hedefi saptayıp ona göre bir transfer politikası ortaya koymalılar!
Akçay'a güvenip "Teknik adam istikrarını" amaçladıktan sonra, kadroyu da 3-5 kaliteli isimle takviye etmeleri halinde başarıyı yakalamamaları için bir sebep kalmaz.
Bu tespitim, Gençlerbirliği için de geçerli. Yeter ki, her iki kulübün yönetimleri hesaplarını iyi yapsınlar… Başarı mutlaka gelir. Ve de 19 Mayıs Stadı 70'li yıllardaki gibi yine dolmaya başlar!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YUSUF YALKIN: Hesabınızı iyi yapın!..
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN