Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YUSUF YALKIN: İşte size hedef!..

“Bize 1-2 takviye kâfi” anlayışı; Osmanlıspor’a “büyük hedeflere ulaşmak için” yeterli olmaz

Giriş Tarihi: 26.4.2016
Osmanlıspor için ufukta Avrupa yolu göründü… İkinci devredeki süper performansı, Ankara ekibini UEFA Avrupa Ligi hedefinin tam da içine soktu.Teknik Direktör Mustafa Reşit Akçay ve talebelerinin yakaladıkları fırsat, sadece kendilerini değil, yıllardır Avrupa kupası maçlarına Başkent'teki tüm futbolseverleri de yakından ilgilendiriyor.Bu nedenle, Osmanlıspor ciddi bir misyon yüklenmiş durumdadır!Bu ekibimizin önünde ikisi içeride, ikisi dışarıda 4 müsabaka kalmıştır.Kasımpaşa (D), Bursaspor (İ), Beşiktaş (D) ve Akhisar Belediyesi (İ) maçlarıyla ligi tamamlayacak olan Osmanlıspor'un, bu aşamada işi daha da sıkı tutması gerekecek… Alabileceği maksimum puanı elde etmek için olağanüstü gayret göstermeleri şart!
Fenerbahçe ve Galatasaray'ın büyük ölçüde elde ettikleri kupa finali oynama durumundan sonra oluşacak tablo, lig sıralamasında 5. hatta 6. takıma bile UEFA Avrupa Ligi'ne katılma şansı sunabilir.
Bu yüzden puan cetvelindeki şu anki puan sıralamasına bakıp rehavete kapılmamak lazım…Çünkü, son haftalarda Süper Lig'de "Akıllara hiç gelmeyecek sonuçların alındığına" bir çok kez şahit olduk! Bu nedenle, başka sonuçlara bağımlı kalmak, o maçlardan gelecek neticelere güvenmek yerine, Osmanlıspor kendi bağını kendisi kesmelidir.Zaten Kasımpaşa ve Bursaspor maçlarından alacakları olumlu sonuçlar, Başkent takımını iyice rahatlatacaktır.Tabii burada mesele sadece UEFA Avrupa Ligi'ne katılmak değildir.Asıl mesele, bu kulübümüzün yeni sezon için nasıl bir strateji uygulayacağıdır…Mevcut teknik ekip ve futbolcu kadrosunun başarılı olduğu ortada!
Ama takviye de şart!
"Bize 1- 2 takviye kafi" anlayışı;
Osmanlıspor'a "Büyük hedeflere ulaşmak için" yeterli olmaz.Çok daha ciddi düşünüp ve doğal olarak paraya da kıyıp "Nokta transferlerle" takım gerçekçi biçimde güçlendirilmelidir.
Ve inanıyorum ki, Osmanlıspor yöneticileri de böyle düşünmektedirler.
Yukarıda değindiğim gibi, Ankaralıların senelerdir hasret kaldıkları Avrupa kupası mücadelelerini, önümüzdeki sezon Osmanlısporla giderme imkanı doğmuştur.
Bu tarihi fırsatı hiçbir kulüp tepmek istemez…
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YUSUF YALKIN: İşte size hedef!..
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN