Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Festivalde ünlüler geçidi

Giriş Tarihi: 30.4.2016
Festivalde ünlüler geçidi

’da 27’ncisi düzenlenen “Uluslararası Film Festivali”nin açılışına, Türkan Şoray, Yılmaz Erdoğan ve Doğulu gibi ünlü isimler de katıldı

Kitle İletişimi Araştırma Vakfı'nca düzenlenen "27. Uluslararası Film Festivali", Türkan Şoray, Yılmaz Erdoğan ve Doğulu'nun katıldığı törenle Ankaralı sinemaseverlere "merhaba" dedi. MEB Şura Salonu'ndaki törene, bazı yapımcı, yönetmen, oyuncu ve sanatçıların yanı sıra sinemaseverler katıldı. Sunuculuğunu Ceyda Düvenci'nin yaptığı törende, 8 Mayıs'a kadar sürecek festivalde gösterilecek filmler tanıtıldı. Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı Başkanı İrfan Demirkol, "Ankara Uluslararası Film Festivali kurulduğu günden beri kısa ve belgesel filmlere ayrı bir önem veren, geleceğin sinemacılarını yetiştirmek için uğraşan bir festivaldir. Gelecek yıldan itibaren ilk uzun filmini çeken gençlere para ödülü vermeyi arzuluyoruz" dedi. Festivalin Jüri Başkanı yönetmen Erden Kıral da "Bugün piyasaya mal vermekle sanat yapıtı arasındaki farkı bilen sinemacılara ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından, festivale sponsor olan ve destekleyen kurum, kuruluş ve şirketlere teşekkür plaketleri verildi.

BKM'YE ÖDÜL
Festivalde geleneksel olarak her yıl verilen "Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı Özel Ödülleri" de törende sahiplerini buldu. "Aziz Nesin Emek Ödülü", sinemaya katkıları dolayısıyla yönetmen Tomris Giritlioğlu'na verildi. "Kitle İletişim Özel Ödülü", toplumsal iletişime katkıları nedeniyle Beşiktaş Kültür Merkezi'ne (BKM) verildi. Ödülü, BKM adına Yılmaz Erdoğan, Türkan Şoray'ın elinden aldı.

'ANKARA'YI ÇOK SEVİYORUM'
Ankara ile manevi bir bağı olduğunu ve Ankara'yı çok sevdiğini söyleyen Şoray, "Yılmaz Erdoğan'ın ödülünü verir misin?' dediler. Zaten buraya gelmeyi çok istiyordum. Ondan sonra bir kat daha fazla gelmeyi istedim. Hayranlık duyduğum bu insana ödülünü vermekten mutluluk duyuyorum" şeklinde konuştu. Erdoğan da ödülü 1994'den beri BKM'ye emek veren tüm arkadaşları adına aldığını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Festivalde ünlüler geçidi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN