Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tedbirli belediye

Beypazarı’nda 2 ev nedeniyle yıkıldı. Belediyenin evleri boşaltmış olması felaketin önüne geçti

Giriş Tarihi: 30.4.2016
Tedbirli belediye
Beypazarı'nda daha önce boşaltılan 2 ev, toprak kayması sonucu yıkıldı. , Ayvaşık Mahallesi Kümeevler Sokak'ta meydana geldi. Yamaç arazideki heyelanda, Mehmet Aydın ile Burhan Esen'e ait evler yıkıldı. Evlerin heyelan riski altında olması nedeniyle Beypazarı Belediyesi tarafından daha önce boşaltıldığı öğrenildi.

4 EV DAHA BOŞALTILDI
Bu evlerin yanı sıra mahallede risk altında olduğu değerlendirilen Rahim Özdemir, Ali Arslan, Sait Yılmaz ve Ulusoy'a ait evlerin de önceden tahliye edildiği belirtildi. Mahalle sakinlerinden Rasim Özdemir, heyelan sonucu gürültüyle mahallelerindeki 2 evin yıkıldığını kaydetti.

KİRAYA ÇIKTILAR
Yıkılan iki evle birlikte aynı mevkide bulunan kendisine ait iki katlı evin de aralarında yer aldığı 4 evin daha önceden belediye ekiplerince boşaltıldığı bilgisini veren Özdemir, "Mahallemizde heyelan tehlikesi vardı. Daha önce belediye ekipleri risk altında değerlendirdikleri 6 evi boşalttı. Ev sahipleri başka evlere kiraya alındı. Halen 4 ev toprak kayması riski altında." dedi. Mahalledeki ev sahiplerinden Hatice Ulusoy'un kardeşi Halit Ulusoy, ablasının da ailesiyle birlikte kiralık yer tutarak taşındıklarını anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tedbirli belediye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN